Yksiötä vielä

Saakohan Helsingin keskustasta päin jostain yksiötä n. 20-40 neliötä työtön sosisaalipummi? Maksan kyllä 500€ jos saan asumistukea ja sosiaalihuollosta.
2408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vai että hki YDINkeskustasta edes pientä 20m2 yksiötä max 500e/kk? Eikä senttiäkään omaa rahaa kunhan kunta maksaa? Niin että sijoittaja ostaa "sikakalliin" yksiö keskustasta ja vuokrataan se alle markkinahinnan??? :---D

Äänestä
  • vuokrat nousee kokoajan ja nykyisin vuokrataan tarjousten perustella ei enään hintaa kämpällä.Eli laitetaan asunto vuokralle ja siihen tarjousten perusteella ja kaikki jotka on mukana saa tietää paljon toiset tarjoaa ja tarjoukset kirjallisina.Tuon on uusi muöto nykyisin ja ihan laillinenkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helsingistä jostai kirjoitti:

Saakohan Helsingin keskustasta päin jostain yksiötä n. 20-40 neliötä työtön sosisaalipummi? Maksan kyllä 500€ jos saan asumistukea ja sosiaalihuollosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu