Koska myllyyn saadaan uudet maksupäätteet? S-marketissa ne on jo ja se on kätevää. Pieni asia mutta meikäläistä se vituttaa. Viinakaupassakin ne on ja sitä rataa, mutta mikä siinä on niin vaikeaa saada ne sinne k-kauppaan?????
maksupääte ja heti
v. 2010
291129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
vinguta vaan sitä eskorttiasi siellä marketissa ja osta vanhaa paskaa.
Nimmarin kirjoittaminen on kivikautista toimintaa nykyaikana ja ääskaupassa en saatana käy.
ääskauppa on niin perseestä.
Sitä vanhaa löytyy sieltä koosta enempi! Se on kyllä kummaa kun kauppa uudistettiin kokonaan, mutta ihan kaikki toiminnot ei silti päivittynyt. Noo....ehkä jonakin päivänä.
Keskosta se kiinni on ei kauppias niitä kassoja ja maksupäätteitä laittele.
Mutta Kesko ei vastaa siitä onko hyllyillä eräpäivänsä nähnyttä ruokaa vai ei. Se on kiinni kauppiaasta. Tiedä sitten miksi joissain kaupoissa vanhentuneen muonan keräily pois hyllyistä toimii, kun taas joissakin ei ikinä - kauppiaan vaihdoista huolimatta.
Käyn aina myllyssä mutta en ole koskaan törmännyt vanhentuneeseen tavaraan vaan kaikki on ollut aina reerassa. Puhutaan varmaan eri kaupoista.
vanhaa tavaraa hyllystä löytyy myös S-marketista. Lihapullia, makkaraa, jauhelihaa, ja siivumakkaraa..katsokaa vaan tarkkaa päiväys sielläkin kaupassa.
Ja ärsyttää jos tuote vanhenee päivän päästä niin sit vasta laitetaan se alennus.!!!
Olen jo hetken aikaa suosinut Porin kauppja...halvempaa on ainakin.
Ei kai alennuksia kannata montaa päivää ennen laittaa kun vanhaksi menee, ei sellanen kauppa kauan kannata. S-marketissa näkee myyjiä tarkastelemassa päiväyksiä ja laittamassa ale-lappuja. Kai K-kaupassakin sitä joskus tehdään, kun ale-lappuja sielläkin näkyy....mutta kyllä hyllystä silti löytyy vanhaa tavaraa ja ilman ale-lappuja.
En usko että maailmasta löytyy kauppaa, mistä ei milloinkaan löytyisi vanhentunutta tavaraa. Se on suorastaan mahdottomuus. Ihmisellä pitää sen sijaan toimia kädet ja pää sen verran että hän voi kiikuttaa tällaisen tuotteen mennessään kassalle tai jollekin muulle henkilökunnan jäsenelle. Ja lisäksi voi ottaa mukaansa sen ei-vanhentuneen tuotteen. En ymmärrä miten jonkun maailma voi moiseen kaatua. Myllyssä on aina nuoret, nätit myyjät ja kaikki toimii kuin rasvattu. Mutta kaikillahan on vapaus valita ja jos johonkin kauppaan kyllästyy tällaisen virheen takia niin siitä vaan marssii uuteen putiikkiin.
No siitä nätistä voidaan olla tietty montaa mieltä, se on makuasia:) Enkä toisaalta ymmärrä mitä väliä sillä kaupan kassan ulkonäöllä on...eihän ne asiakkaatkaan pelkkiä adoniksia aina ole :))
Ja mitä niitä vanhentuneita tuotteita kassalle pitäis kiikuttaa, mitäs se nätti kassaneiti niillä siinä kassalla tekee?? Eikä se kyllä oikeastaan asiakkaan hommiin kuulu vanhojen tuotteiden plokkaaminen! Ja kyllä täällä palstalla kuule käsitellään paljon turhempia nasioita kuin tämä.
Nätistä voidaan olla montaa mieltä mutta asia ei siitä silti miksikään muutu. Toki jollain ihmisellä saattaa olla jotain ihmeellistä nuoria kauniita naisia vastaan, mutta heidän ongelmansa ovat usein myös jossain muualla. Toinen asia mikä ei miksikään muutu on se, että jollet sinä ymmärrä että kassaneiti kuuluu henkilökuntaan etkä tajua että mitä on esim. asiakaspalaute, niin syyttömiä kaikki muut siihen ovat. Vai kuvitteletko idiootti että esim. tv:n ostaessesasi et saisi tehdä reklamaatiota itse myyjälle? Melkoisen lapsellinen ajattelutapa sinulla, ei voi muuta sanoa. Mutta mitä muuta vo odottaakaan jos ihminen poraa vanhentuneista tuotteista Suomi24:>lla.
Onkos sulle tullut mieleen, että ne nätit kassatytöt ei ehkä tykkää, jos tollanen idiootti kuin sinä menee vanhentuneen makkarapaketin kanssa kassalle öykkäröimään...sillä minkäänlaista asiallista käytöstä pystyy tuskin odottamaan tyypiltä joka yökaudet uhoaa suomi24:lla. Ja jos mulla on jotain reklamaation aihetta, vaikka tv:stä, teen sen suoraan kauppiaalle, kun siitä nätistä tytöstä ei siinä tapauksessa ole mitään apua...ja aivan sama onko kauppias vähemmän nätti:)))
Ei täällä kukaan meuhkaa. Jos sinä olet älykääpiö niin ei se kyllä tuollaisella lapsellisella kiukuttelulla parane ollenkaan, ja juuri tuollaisiin oman navan ympärillä pyörijöihin en halua törmätä kaupassa missään nimessä. Jos todellakin löydät vanhentunutta tavaraa sieltä kaupasta niin älä heran tähden täällä itke vaan tee jotain, ja vaihda kauppaa jos kykenet.
Sulla on ihan oikeesti ongelmia...hanki vaikka jotain työtä, mene vaikka kauppaan etsimään vanhentuneita tuotteita.
tuo väite ei pidä paikkaansa s-marketissa ei löydy ikinä mitään tuollaista siellä on aina hyvä tavara ja hyvä palvelu
sitä on kymmenien nimimerkkien "mies" ottanut uudeksi nimimerkikseen v.2010. Senkin jo kahdessa muodossa..
Jaahas, mielikuvitukseton nimimerkkivaras ja provokone ilmoittautui näköjään jälleen paikalle. Voit toki ottaa käyttöösi myös tuon "v. 2010"-nikin samoin kuin teit tuon "vaihtamalla paranee"-kanssa, jos saat siitä jotain sairasta tyydytystä nimimerkkifetissiisi, mutta sen jälkeen minä vaihdan jälleen uuteen. On todella huvittavaa että juuri teikäläinen otti puheeksi nuo monet nimimerkit. :))) No, hulluja riittää tässä kylässä.
tiennytkään että olet käyttänyt myös vaihtamalla paranee nimimerkkiä. Toisaalta kyllä minun olisi pitänyt tietää, koska ei liene montaakaan nimimerkkiä jota et olisi käyttänyt..
Olen käyttänyt juurikin niin montaa nimimerkkiä Satakunta-->Harjavalta-palstalla kuin mitä sinä olet ottanut omaan käyttöösi. Toinen pointti on se, että mikään sääntö eikä sopimus ei estä ihmistä vaihtamasta nimimerkkiään vaikka tuhat kertaa. Rekisteröityä nikkiä ei sen sijaan jaksa vaihtaa yhtä usein.
Ihan pikku harhoja hänellä..
Tuossa etusivulla on muuten vielä tuo "motonet Harjavaltaan"-keskustelu... Sieltä voi tarkistaa että kenellä on noita harhoja ja kenellä ei. Sinun tekstisi tunnistaa nimimerkkiä myöden, mutta tapoihisi kuuluu myös denial-vaihe. Suosittelen edelleen pientä itsetutkiskelua. :)
että olen nyt tekemisissä jotenkin oikeasti sairaan ihmisen kanssa. Joten vetäydyn jo näin alkuvaiheessa. Hyvää jatkoa vaan..
Oikea päätös. Harmi vaan että se tuli näin myöhään eikä tuolla toisessa ketjussa. Paranemisia!
Kannattaiskos ihan oman uskottavuutes kannalta, rekisteröidä joku nimimerkki, jos kerran säännöllisesti täällä kantaa asioihin otat? Vai haluatko vaihtaa nimimerkkiä yhtenään?
Tottakai kannattaa rekisteröityä mutta kun ihminen on niin laiska. Joka kerta pitää kirjautua uudelleen sisään jne... Kauhea vaiva yhden nimimerkkiterroristin vuoksi, ja aika harvoin täällä on ylipäätään mitään sellaista aihetta mikä hetkauttaa itseäni mihinkään suuntaan, jolloin ei tarvitse myöskään kirjoittaa yhtään mitään. Säästyy omat ja muiden hermot.
.. ja pilaa jokaisen ketjun typerillä kommenteillaan.
Ööö, siis esimerkiksikö sellaisen ihailtavan nobel-luokkaa olevan ketjun kuten "motonet tulee kultakoukkuun", vaiko jopa tämän jonka itse aloitin? Vaiko ehkä sen missä nimim. "kikki-hiiri" haistattaa v:t kaikille ja kaikelle? Vai kenties sen jossa grilliyrittäjää lyödään 6-0 ilman että kukaan saa sanoa vastaan? Okei myönnetään, olen syyllinen tähän törkeään ketjujen pilaamiseen. :)))
Niin olet.