Kuuntele tarkasti

M¨'äa<zxz

4

1133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .........

      Pakko myöntää, erittäin viisas.

      • spö.-äå

        Pitää muistaa että VIRKAMIESRUOTSI tulee ensin ( töitä ruotsinkieliselle VÄHEMMISTÖLLE )
        PAKKORUOTSIN avulla pidetään yllä tulonsiirtojärjestelmää RUOTSINKIELISILLE väestölle.
        Ruotsinkielinen vähemmistö on keksinyt SAMMON jolla voidaan suunnata varallisuutta oikeaan osoitteeseen ( ei ole ihme että jotkut kiljahtelee.....mahtavaa....upeeta....).
        Pakolaispolitiikka ja RKP:n touhut ovat kolikon toinen puoli niinkuin SISAR ja VELI. RKP:n pakolaispolitiika on vain työkalu asemien säilyttämiseksi.Myös lehdistön SENSUURI on käsittämätöntä ko. asian suhteen he puolustavat 5 % etuja VAIKENEMALLA!!??

        Yllättävää että TV 1 toimittajatkin ovat alkanaat tai paremminki olleet pakkoruotsittajia.
        Hesarihan on vaijennut ko.asiassa jo pitkään ( Olisko Erkko asialla ). Onneksi vaalit ovat tulossa.Muistakaa levittää tätä ilosanomaa ....mahtavaa ...upeeta....


      • Snbvccccccc
        spö.-äå kirjoitti:

        Pitää muistaa että VIRKAMIESRUOTSI tulee ensin ( töitä ruotsinkieliselle VÄHEMMISTÖLLE )
        PAKKORUOTSIN avulla pidetään yllä tulonsiirtojärjestelmää RUOTSINKIELISILLE väestölle.
        Ruotsinkielinen vähemmistö on keksinyt SAMMON jolla voidaan suunnata varallisuutta oikeaan osoitteeseen ( ei ole ihme että jotkut kiljahtelee.....mahtavaa....upeeta....).
        Pakolaispolitiikka ja RKP:n touhut ovat kolikon toinen puoli niinkuin SISAR ja VELI. RKP:n pakolaispolitiika on vain työkalu asemien säilyttämiseksi.Myös lehdistön SENSUURI on käsittämätöntä ko. asian suhteen he puolustavat 5 % etuja VAIKENEMALLA!!??

        Yllättävää että TV 1 toimittajatkin ovat alkanaat tai paremminki olleet pakkoruotsittajia.
        Hesarihan on vaijennut ko.asiassa jo pitkään ( Olisko Erkko asialla ). Onneksi vaalit ovat tulossa.Muistakaa levittää tätä ilosanomaa ....mahtavaa ...upeeta....

        Rakkoruotsin edustajilla on tarkoitus estää vapaa valinnaisuus jotta opiskelu kävisi mahdollisimman vaikeaksi.
        Pakkoruotsihan soveltuu vain niille joilla on hyvä syy oppia Ruotsia, valtaosalle siitä ei ole mitään hyötyä vaan iso taakka joka jopa estää menestymisen muissa pakollisissa aineissa.
        Pahaa pelkään että esim. Virkkunen, Lipponen,Stubb ja Sasi tietää tämän joten heidät pitäisi julistaa kansakunnan VIHOLLISIKSI.

        Nyt Virkkunen haluaa puuduttaa ala-asteen oppilaat jotta RKP-taustaisten etumatka kasvaisi oppimistulosten suhteen.


    • QUUUTTII

      Ylen TV1 ja TV2 :ssä pakkoruotsittaja haastattelee pakkoruotsittajaa eli tähän on tultu RKP vain lisää höyryä kuin hullu polkassa.Mikael Junger aloitti ja Kivinen jatkaa.Näyttää siltä että tämäkin tauti vain pahenee.RKP-läiset miettii Ylen ohjelmissa onko RAKKORUOTSI tarpeellinen ( 4%).!?

      Sasi palkkaa YLEN jatkajan nostamalla18000 €- 25000 € jotta kaveri tekis töitä....meikä tekis 8000 € eikä tarttis maksaa ponuksia. RKP:n edustajille pitää maksaa enemmän jotta tuntisivat ylemmyyttä ja tulisivat työpaikalle ( Forttum ).

      Mihin niitä kolmea ydinvoimaa tarvitaan no myydään sähköt RUOTSILLE....riskit tulee meille ja hyöty Ruotsille??!! Pekkarinen on oikein liekeissä kun on päässyt polttamaan risuja oikein tukien kanssa toivottavasti ei polta näppejään.Tulossä sähkövero eli tasaveroon ollaan menossa

      Kouluissa Suomalaiset opiskelee samalla Pakkoruotsia oppimatta mitään koska ei kiinosta vahääkään ( veikkaan n.10 % oppii jotain eli 90 % ei ).Kielipolitiikalla estetään hyvä opiskelu.
      Ruotsinkielisen identiteetin omaava menee Tukholmaa ja yrittää tulla ruotsilla toimeen mutta aika nopeasti pitää siirtyä VIITTOMAKIELEEN ( osa selviää ENKULLA )..

      Samalla LEHDISTÖ, TV , RADIO , Kansaedustajat vaikenevat kuin muuri vai olisko lirahtanut vähän sitä itteensä. Saiskohan sen Vennamon herätettyä henkiin kaverihan vastasi ainakin 50-kansanedustajaa.

      Samalla Sampoa,Nordeaa,Soneraa TV1 ja TV3 ym...ym RUOTSITETAAN oikein urakalla.
      Miten tämä kaikki on mahdollista????!!!! no maksamalla sika hyviä palkkoja avainasemassa oleville ( RKP taustaisille )

      RKP:n pakopaikat tuli mieleen KAUNIAINEN, MUSTASAARI ja AHVENANMAA nämähän on jonkinlaisia veroparatiisejä jossa veroprosentti 3-4 centtiä pienempi. Gettoutumista tapahtuu Hesan liepeillä jossa hyötynäkökohdat on otettu huomioon.

      Ahvenanmaa ei maksa TV:n lupamaksuja eikä siellä opiskella SUOMEA vaan toisena Englantia joka onkin ihan ok. ( täällä mantereella pitää pakkoruotsia ).Varusmiespalvelus on heille ihan outo juttu.

      Ahvenanmaalaiset kalastavat kaikki arvokalat vesillään no ei ihan kaikkea koska TORNIONJOESSA on nähty joitakin mutta älkää kertoko pakkoruotsittajille rakentavat vielä padon.

      Vanhanen ja Katainen nyt Kiviniemi puhuu Kreikan pelastamisesta kun ei kehtaa puhua Suomalaisten SIJOITTAJIEN pelastamisesta joissa Kokoomus ja RKP ovat pääroolissa. Markkinatalous toimii vain silloin kun RAHAT suuntautuu oikeaan osoitteeseen.

      Vanhanen vaalii Lipposen / VIROLAISEN aloittamaa ruotsittamista joka alkoi jo 1973 vai miten se oli ( melkoisia LEHMÄKAUPPOJA on kyllä tehty RUOTSINKIELEN aseman vuoksi....raha.....vastaan ..raha ).

      Suomen hallituksessa istuu lähes viisi ministeriä joiden identiteelli on RKP:läinen.!!??

      Pakkoruotsin / Virkamiesruotsin puolustajat puhuvat sekavia ko. asiassa jossa looginen ja selkeä jäsennys puuttuu lähes täysin.

      Katainen jankuttaa tasaveron suuntaan ja haalimassa halpatyövoimaa omalle viiteryhmälle( pienet palkat eivätkä maksa veroja ).Osinkojen verotuksesta Katainen ei halua kuullakkaan ja samalla ilmoittaa RKP:lle että Ruotsitus jatkuu..jatkuu.

      Olis nuijalla töitä vai mitä........sanoo ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      202
      2784
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      162
      2490
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1162
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      951
    5. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      255
      899
    6. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      104
      881
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      879
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      306
      869
    9. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      748
    10. Onneksi tapasin sut

      Ilman sua olisin jatkanut pään lyömistä seinään eli samanlaisten miesten etsimistä. Tajusin, mikä menee pieleen vasta ku
      Ikävä
      93
      739
    Aihe