Pojan "ehostus"

Mitä pojan kannattaa tehdä ehostaakseen itseään?

Tiedän että lihasmassa voi olla edullinen, ainakaan plösö on harvalle mikään toivomus. Mutta miten hiukset, vaatteet, iho, ja muu vastaava?

Käyn siis pian taas salilla, mutta tyylitajua kun ei oo yhtään, niin voitteko antaa vähän neuvoja? :) Ja varsinkin hiusten suhteen ei ole mitään hajua että mikä on hyvää.

Kiinnosta siis mistä tytöt pitävät!'

kiitos
8588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No hevityttönä pidän että miehellä on pitkät hiukset. Mutta jos sellaiseen alakulttuuriin et kuulu ni ehkä se ei ole paras hiusmalli ;) Vaatteissa farkkuja, nahkatakkeja, farkkuliivejä bändimerkeillä, tennareita, maihareita.. mutta kuten jo mainitsin, jotenkin minulla on sellainen fiilis että nuo eivät ole ihan sinun juttusi.

Äänestä
  • Kerro vähän että minkä laisten tyttöjen huomion haluast herättää.

    Äänestä

mä tykkään just sellasista treenatuista jätkistä, pitää olla vahvat kädet : )
Hiuksii jätkäki voi värjätä, mä tykkään itte tummanruskeista tai mustista hiuksist, mut ei hiusten värillä oo kauheesti välii kunhan ne on jonku väriset : D mä en tykkää kaljuist miehistä, pitää olla hiukset päässä, mut ei liian pitkät.
sitten on kiva, jos jätkäl on korvis, kai seki on jotain ehostusta :D
sitte mua ällöttää pitkät kainalokarvat, eli niitäki pitäis siistii aika paljon. älkää herranjestas sheivatko sääriä ! :DD
Sit vaatteitten pitäis olla rennot mut siistit. Farkut ja joku kiva t-paita ja huppari. ja sit voi olla myös joku kaulaketju ja rantees joku ketju. aika perus, mut toimii mulle : ) mut kyl voi olla omaperäsempiki tyyli.
mut täähän oli nyt vaan MUN oma mielipide, ja en todellakaan vaadi jätkää täyttämään kaikkia noita piirteitä, en todellakaan. Mut noi on mun mielest hyviä puolia jätkän ulkonäössä ja miellyttää mun silmää..

Äänestä
  • kiitti neuvoista. ehkä haen jotain perusvetoavaa, en siis alakulttuurien sisällä tehoavaa. Mikä on sellaista joka vetoaa teini-ikäiseen tyttöön jokseenkin satavarmasti?

    Ilmeisesti tähänkin kysymykseen tuli jo vastauksia. täsmennän vielä:_ P

    1 Millaiset ovat perus"Unelmapojan" kengät? 2 Miten hiukset yleisesti vetoavalla tavalla laitetaan? :=)

    Veikkaukseni kakkoskysymykseen on että riittävästi hiuksia ja jokin ei-liian-siisti malli tjtn sellasta.

    Yritän tehdä vaikutusta erääseen tyttöön, jota en ole tavannut. Pitäis laittautuu sitä ennen. Koska tyylitaju on 0, pitää varmaan varoa sitäkin ettei yritys olla tyylitajuinen näy läpi ja ole naurettava. Haen neutraalia tyyliä. Värejäni ovat kai tummanvihreä ja punainen.

    Äänestä

Älä keskity mihinkään lihaksiin tai vaatteisiin. Keskity siihen, miten kohtelet tyttöjä ja muutenkin käyttäydyt yleensä.

Äänestä
  • Eli tytöille se miten poika ulkonäköään huoltaa ei merkitse MITÄÄN? Eräs gallup-kysely antoi eri vaikutelman; joskin kysymys oli nimenomaan että mikä ulkonäössä on tärkeää, ja vastauksista (joita oli paljon!) koottiin top-lista. Siinä tyyli oli ykkönen. Luulen että tollasiin vastaajien lukumäärä kertoo jotain siitä, että ulkonäkö on tärkeetä. Varhais-vaiheessa ja muutenkin.

    Mitkä muuten ovat ne parhaat tavat saada tyttö tuntemaan itsensä iloiseksi? :-)

    Mielellään ota yhä edelleen vastauksia myös ekaan kysymykseen.

    Kiitos...

    Äänestä

  • poitsu vaan kirjoitti:

    Eli tytöille se miten poika ulkonäköään huoltaa ei merkitse MITÄÄN? Eräs gallup-kysely antoi eri vaikutelman; joskin kysymys oli nimenomaan että mikä ulkonäössä on tärkeää, ja vastauksista (joita oli paljon!) koottiin top-lista. Siinä tyyli oli ykkönen. Luulen että tollasiin vastaajien lukumäärä kertoo jotain siitä, että ulkonäkö on tärkeetä. Varhais-vaiheessa ja muutenkin.

    Mitkä muuten ovat ne parhaat tavat saada tyttö tuntemaan itsensä iloiseksi? :-)

    Mielellään ota yhä edelleen vastauksia myös ekaan kysymykseen.

    Kiitos...

    Eli rumilla ei siis mitään mahiksia naisten suhteen, kiva tietää.

    Äänestä

  • kiva tietää kirjoitti:

    Eli rumilla ei siis mitään mahiksia naisten suhteen, kiva tietää.

    no hyvä kun nyt viimein tajusit sen. parempi myöhään kun ei milloinkaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poitsu vaan kirjoitti:

Mitä pojan kannattaa tehdä ehostaakseen itseään?

Tiedän että lihasmassa voi olla edullinen, ainakaan plösö on harvalle mikään toivomus. Mutta miten hiukset, vaatteet, iho, ja muu vastaava?

Käyn siis pian taas salilla, mutta tyylitajua kun ei oo yhtään, niin voitteko antaa vähän neuvoja? :) Ja varsinkin hiusten suhteen ei ole mitään hajua että mikä on hyvää.

Kiinnosta siis mistä tytöt pitävät!'

kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu