Tääl puhutaan

viljan hinnast, siitä et leipävarrasta pitäis nostaa korkeelle jne, mä ainakin ostan sapuskat kaupast ja juomat, saarioinen teköö ruuvan jos ei ittee huvita kokkailla, voi sit toisaalta käydä ulkona syömäs, mitä ihminen muut kaippa
4332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eli viljelijälle kunnon palkkan, lomat ja eläkeen, sitä tässä vielä kaipaillaan

Äänestä
  • omasta hyvinvoinnista, tottakai maksan ostokset lidlin kassalla, vaikkei se paljoo ole, maitokin 65centti litra, se riittää pariksi viikoksi noin 4-5 centtii päivä, täytyis varmaan opetella juomaa mustana niin säästäi vuositasolla noin 15 eurooo

    Äänestä

  • juupel kirjoitti:

    omasta hyvinvoinnista, tottakai maksan ostokset lidlin kassalla, vaikkei se paljoo ole, maitokin 65centti litra, se riittää pariksi viikoksi noin 4-5 centtii päivä, täytyis varmaan opetella juomaa mustana niin säästäi vuositasolla noin 15 eurooo

    Etkö ole vastikkeetta saanut jo ihan riittävästi?

    Äänestä

  • Mersumies... kirjoitti:

    Etkö ole vastikkeetta saanut jo ihan riittävästi?

    irti.
    Korollaan täytyy tyytyä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


voeihme kirjoitti:

viljan hinnast, siitä et leipävarrasta pitäis nostaa korkeelle jne, mä ainakin ostan sapuskat kaupast ja juomat, saarioinen teköö ruuvan jos ei ittee huvita kokkailla, voi sit toisaalta käydä ulkona syömäs, mitä ihminen muut kaippa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu