Luuleko Valio että kaikki diabeetikot on täysin vailla järkeä. Matjakeittoja diabeetikolle? Koskenkorvaa alkoholistille?
Diabeetikko = idiootti?
3
1137
Vastaukset
- parappa
Kyllähän marjat ja hedelmät ovat terveellisiä!
Ne kuuluvat myös diabeetikon ruokavalioon. Jos tiukkaa on niin joidenkin hedelmien määrää on syytä rajoittaa.
Mutta yleensä hedelmie ja marjojen käyttö pitäisi vaan lisätä.
Pääosa hiilihydraateista tulee aivan muualta. - perheessä diabeetikk
hei marjakeittoa voi syödä diabeetikotkin ei niissä pitäisi olla lisättyä sokeria niin paljon ja kohtuus kaikessa.
- koska..
käytän marjakeittoja melko paljonkin. Valio on siis luullut -tai paremminkin tiennyt- asian aivan oikein, ja kiitos myös sinun älykkäälle kirjoitukselle jonka johdosta minäkin tunnen nyt itseni paremmin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634581KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642873- 1492821
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342