tv-ohjelma eilen selvitti täysin ko. välittäjien toiminta- ja moraalitavat. todella sikamaista ja röyhkeää
toimintaa,jossa vain heidän oma ahneus merkitsee jotain.
välittäjät ovat luoneet röyhkeästi suuren kuplan ja kansalaiset hölmöinä toteuttaa roistojen ahneutta.
KODIN TARVITSIJAT,OSTAJAT JA MYYJÄT, MIKSI OLETTE TOLLOJA?
asuntojen hintojen takana on nykyisin välittäjien osuus aina vähintään 30-40% ylimääräistä heidän käyttämien toimintatapojen vuoksi. nousua on tehty ainakin 20v,eikä lopulle näy merkkiä,röyhkeys vaan lisääntyy.
kotien hinnat on mm. em. porukan vuoksi nykyisin tähtitaivas hinnoissa...suuressa..suuressa kuplassa.
toimintaa,jossa vain heidän oma ahneus merkitsee jotain.
välittäjät ovat luoneet röyhkeästi suuren kuplan ja kansalaiset hölmöinä toteuttaa roistojen ahneutta.
KODIN TARVITSIJAT,OSTAJAT JA MYYJÄT, MIKSI OLETTE TOLLOJA?
asuntojen hintojen takana on nykyisin välittäjien osuus aina vähintään 30-40% ylimääräistä heidän käyttämien toimintatapojen vuoksi. nousua on tehty ainakin 20v,eikä lopulle näy merkkiä,röyhkeys vaan lisääntyy.
kotien hinnat on mm. em. porukan vuoksi nykyisin tähtitaivas hinnoissa...suuressa..suuressa kuplassa.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Asuntojen hinnat ovat nousseet niin pitkään kun asuntoja ollut olemassa.
Ei se ole mikään raja että sinä olet tietoinen viimeisen 20 vuoden hinnannoususta, sitä on ollut myös ennen sitä.
maailma voisi ihan hyvin toimia myös siten, että kun kukaan ei suostuisi maksamaan asunnoista paljoa, niin niiden hinnat tippuisivat todella alas. Samalla tavalla tietysti tehtäisiin muidenkin asioiden kanssa: jos kukaan ei osta leipää, niin leivän hinta tippuu muutamiin sentteihin jne, jne. Eikö se olisikin ihanaa, jos me kaikki saisimme palkkaa parista tonnista ylöspäin, mutta mikään ei maksaisi juuri mitään! Sen jälkeen olisi varaa matkustella - ja silloinkin tietysti parilla eurolla pääsisi Thaimaahan, kun kukaan ei kalliilla suostuis ostamaan. Näin se tyfnerön ajatusmaailma pelaa - on se kumma kun muut eivät ole tätä tajunneet! :D
toivottavasti jokainen tajusi mielesi suurimmat neroudet.
on todella totta aloittajan esitys,sisältäen myös ns. kansan tollouden.
nykymeno vaan rajua rallia turhaan. säälimätöntä ja raukkamaista hyväksikäyttöä ja elämäntilan alasajoa.
voiko siitä ns. "elämästä" nauttia maksaen läpi elämän toisten vääryyksistä? petojen toimintaa.
jatkuja ja lisääntyvä vääryys hinnoitteluissa on täysin näkyvää,mutta ihmispoloset menee retkuun joka päivä.
voi tehdä,on sairasta maksaa itseään kipeäksi vain siksi,että ahneus voittaa.
pelit seis ja hinnat alas.
Suomesta kehitysmaan, niinkö? Vai luuletko, että palkat eivät tipu samaa tahtia? Miten joku voi olla NOIN pihalla talouden perusasioista, eli siitä, että markkinahinnat perustuvat kysyntään ja tarjontaan. Ja kysyntä perustuu käytettävissä oleviin tuloihin.
onko "hajuaisti" hinnoittelun perusteista kadonnut...voi sinun markkinatuntemusta,ei edes "mu-tu".
välittäjät,pankit ja rakennusliikkeet ovet todella suuria roistoja asuntojen hinnoittelussa.
siellä peli on niin sairasta ja "siunauksellista",että ihmispoloiset on sokaistuneet täysin.
voi kun ymmärtäisitte,kuinka kamalasti asuntokaupassa huijataan. suunnattomia summia ja
ns. asiakas maksaa jostain kumman syystä yskimättä juurikaan,mutta suuri pelko sydämessä.
ovat tämän palstan "karit" jotka päämärkänä kehhottavat kärvistelemään vuokralla jo vuodesta 2001 lähtien. Tuo jos mikä on hyvin roistomaista.
kyse taisi olla välittäjien kynimästä täysin keinotekoisesta ylihinnoittelusta,jossa pankit aina mukana.
täysin sumuhintoja ko. järjestelmä pyrkii todella kaikin keinoin nostamaan ilman mitään älliä. visertävät kuin västäräkki tieto-taitoaan,ällöttävää valhetta,suurta huijausta...oikein "tuunareita".
ovat kuulemma oikein ammatti ihmisiä...voi hyvät hyssykät.
vaikuttaa siltä, että tännekin kirjoittaneet ovat aikoja sitten älynsä myyneet jos sitä lie ollutkaan.
eräs vertaili mm. leivän hintaa,matkoja ym. ja on periaatteessa 100% oikeassa.
ikuinen ,täysin järjetön hintaralli ion idioottimaista aivan jokaiselle ostajalle ja myyjälle.
satoja miljoonia menee suoraan kankkulan kaivoon,kun "sinuakin avustetaan" kaupan teossa ja
vain sinä maksat.
ylihinnoissa täytyy olla hirvittävän suuri hurmio,koska väki hyväksyy
suuruudenhullut kusetuskauppiaat ilmeisesti mielihyvää tuntien.
aatteleppa ite,kuulutko sinäkin "tuunarien" kusetuslistaan?
ovat työntäneet rahansa kankkulan kaivoon. He ovat tämän pelin ainoat bullerot.
BUBUBUHAHAHAAHAHAAHAHAHAHHAA
on ollut ja kulkee em. listalla,koska hurmio on maksaa "ylellisen ylisuuria" hintoja,joka kumoaa järjen vaikutuksen ja tulevaisuuden nautinnot mahdollisuuksineen.
koko ajan,joka pvä maankuulut "tuunarit" vetää teitä
nokasta,ettekä edes halua sitä huomata.se aivan ihastuttaa teitä maksamaan ihan mitä vaan esitetään.
ilmetystä riittää,miten suomi-ihminen voi,,siis edelleen on noin sokea,kuuro ja tyhmä.
miten se on mahdollista?
olla pakkomielleomistaja,ylläpitää keinotekoisesti "asunnonomistajan" mielialaa,vaikka suurelle osalle
velkaisuus on vain elämän kärsimystä.
suuret summat ovat näiden välittäjien vedättämien ylisuurten hintojen syytä. hinta on nykisin "tuunattua",
joten ihmispoloiset on kuin sokaistu velkahuumeella.
vuokralla olo tuskin on pahempaa kärvistelyä kuin ylisuuri tuunattu velkavankeus.
ottavat "vain" 30%, on siitä mukava nauttia. ne tuunaa...voi v...u.
kupla sanoo kohta poks ja ahneet saavat ansaitsemansa kohtalon.
koska kone on sairas,eikä "ajurit",siis velalliset & velan jakajat huomaa mitään ennen poksausta.
ikävä asia,mutta pankkien, välittäjien ja rakentajien kolmikanta asuntojen hinnoissa kaikki huomioiden
on vähintään 50%. aivan väkisin asuntoihin syntyy kullatut lattia,seinät ja katto,jotka yleensä aika pian
homehtuu tai vioittuu väärin rakennettuina.
ko. porukka yhdessä käärii hirvittäviä summia ihmisten varoista pelkästään asuntojen avulla,muusta
puhumattakaan.
em. ääretön ja rajaton rosvous tuntuu olevan tämän maan selkeitä ja näkyviä törkeyksiä,joita valtiovalta jopa päätöksillään & säännöksillään tukee. maan johto on täysin sumussa. ahneus ja suuret kuvitelmat iskee joku pvä tuottaen suuria, monimuotoisia vaikeuksia.
on kuulemma niin,ettei järjestelmiä voi muuttaa,kun ne on perusteellisesti vääriksi luotu.
en tiedä tässä ajassa ja maailmassa yhtään ihmisen tekemää-luomaa asiaa-järjestelmää,jota ei voi muuttaa. suomen poliitikot ei ko. muutosmahdollisuutta ymmärrä & tajua, ne on niin "viisaita" tolloja.
suosittelen maksamaan vuokrat ajallaan, niin ei tule suurempia ongelmia.
ei vuokramenoja, vain paljon v-tuloja. juuri siksi järjestelmä on super mätä,kertakaikkisen
ahne ja röyhkeä...juuri em. johdosta.
tv.asiantuntija.
olipa kyse asunnon hinnasta tai henkilön "raskaudesta". kumpikin käy pumpun päälle pahasti.
ollaan aivan pilven laidalla asuntohinnoittelussa.
olkaa nyt ajan ja hinnan tajussa herkkänä, muuten maksat elämäsi maltaat hölmöyttäsi.
rytinää tiedossa,hinnat laskee syöksymällä.
hetki vielä.