Microsoftilta hätäpurkkapaikkaus Windowsille

6144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

"...etuajassa erillään seuraavasta isosta tietoturvapäivityksestä..."

Eikö oikeammin pitäisi sanoa että se julkaistiin jälkikäteen edellisestä isosta tietoturvapäivityksestä..?

Onko Tietoviikkokin liittynyt Pentteihin ja siten tietoisesti mollaa mikkiksen mainetta?

Äänestä

linuxmiehet ne vain karettuvat kun Windowsin asioista puhutaan julkisuudessa ja ihan oikeissa uutisissa. linuxmiesten asioista kun ei ole tapana uutisissa paljoa puhua ellei sitten ole kyse jonkun linuxprojektin peruuntumisesta.

Äänestä
  • Osaatko kuvitella miksi viestisi kuulostaa epätoivoiselta? ;)

    Äänestä

  • osaa. kirjoitti:

    Osaatko kuvitella miksi viestisi kuulostaa epätoivoiselta? ;)

    On erittäin hyvä, että turvapäivityksiä tulee niin windowsiin kuin linuxiinkin. Tästä ei kyllä pitäisi repiä mitään negatiivista. Totuus kuitenkin käännetään hörhöjen puolesta päälaelleen ja windowsista tehdään "reikäjuusto" päivitysten takia, vaikka todellisuudessa asia on ihan päinvastoin. Joka paikan jälkeen tietoturva paranee.

    Äänestä

  • jassu_jassu kirjoitti:

    On erittäin hyvä, että turvapäivityksiä tulee niin windowsiin kuin linuxiinkin. Tästä ei kyllä pitäisi repiä mitään negatiivista. Totuus kuitenkin käännetään hörhöjen puolesta päälaelleen ja windowsista tehdään "reikäjuusto" päivitysten takia, vaikka todellisuudessa asia on ihan päinvastoin. Joka paikan jälkeen tietoturva paranee.

    Ja sama koskee linuxia. Kyllä tuohon pöydällä lojuvaan Minttiin tulee niitäkin aika taajaan.

    Äänestä

Ei miljaridi bisnekseen kuulu moiset purkkapaikkaukset, ellei ole rahat jo alkanu vuotaan jonnekkin mistä niitä ei voi enään lisenssimaksuilla takaisin saada? :D On vain niin säälittävää kusetusta ja rahastusta tuo windows...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


:_____...... kirjoitti:

http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/article507643.ece?s=r&wtm=tietoviikko/-28092010

seula mikä seula..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu