jumi

katsastus

jumiutunut kovilin irroitettava koukku,konsteja irroitukseen

4

474

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      katkaisulaikalla tai kaasupillit, kyllä lähtee.

    • frangröbbä

      laita/suihkuta liitoskohtaan muutamana päivänä vaikkapa crc:tä tai muuta vastaavaa ja sitten vain vasaralla naputtelet,tai kuumentamalla,ei kylläkään täs tapauksessa taida olla hyvä konsti,metallin koostumus voi muuttua

      • testattu on

        Poista koukun lukitukset, kiinnitä koukkuun 20 metrinen vaijeri, laita vaijerin toinen pää valokatteen tukitolppiin kiinni, kiihdytä auto 20 metrin matkalla täydellä kaasulla 1 vaihdetta käyttäen. Jos ei ole valokatteen tukitolppia käytettävissä, voit avata keittiön ikkunat ja laittaa vaijeri ikkunoiden välikarmeihin. Jos koukku ei kuitenkaan irtoa, saat taloon uuden valokatteen tai uudet ikkunakarmit.


      • HAHAHA2

        Paskanpuhuja koittaa välillä vastata jotain kunnollistakin..

        Vai muuttuu metallin koostumus lämmityksestä. Näin se varmasti menee, mutta kuinka kuumaksi meinasit koukun lämmittää? 500, 1000 vai 1500 asteiseksi? Ilmeisesti melko kuumaksi kuitenkin. Ja sitten luonnollisesti jäähdytät sen uittamalla koko auton öljykylvyssä.

        Normaalilla tohottimella kun jotain ihan normaalia metallia hetken lämmittää 100-300 asteiseksi ja antaa sen luonnollisesti jäähtyä, niin metallille ei tapahdu mitään muokkaantumista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1826
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1017
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      919
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      848
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      761
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe