jumiutunut kovilin irroitettava koukku,konsteja irroitukseen
jumi
4
498
Vastaukset
- kokemusta on
katkaisulaikalla tai kaasupillit, kyllä lähtee.
- frangröbbä
laita/suihkuta liitoskohtaan muutamana päivänä vaikkapa crc:tä tai muuta vastaavaa ja sitten vain vasaralla naputtelet,tai kuumentamalla,ei kylläkään täs tapauksessa taida olla hyvä konsti,metallin koostumus voi muuttua
- testattu on
Poista koukun lukitukset, kiinnitä koukkuun 20 metrinen vaijeri, laita vaijerin toinen pää valokatteen tukitolppiin kiinni, kiihdytä auto 20 metrin matkalla täydellä kaasulla 1 vaihdetta käyttäen. Jos ei ole valokatteen tukitolppia käytettävissä, voit avata keittiön ikkunat ja laittaa vaijeri ikkunoiden välikarmeihin. Jos koukku ei kuitenkaan irtoa, saat taloon uuden valokatteen tai uudet ikkunakarmit.
- HAHAHA2
Paskanpuhuja koittaa välillä vastata jotain kunnollistakin..
Vai muuttuu metallin koostumus lämmityksestä. Näin se varmasti menee, mutta kuinka kuumaksi meinasit koukun lämmittää? 500, 1000 vai 1500 asteiseksi? Ilmeisesti melko kuumaksi kuitenkin. Ja sitten luonnollisesti jäähdytät sen uittamalla koko auton öljykylvyssä.
Normaalilla tohottimella kun jotain ihan normaalia metallia hetken lämmittää 100-300 asteiseksi ja antaa sen luonnollisesti jäähtyä, niin metallille ei tapahdu mitään muokkaantumista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p284961Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1504750Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su2104732Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1184571Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil133660Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema192354Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32128- 661647
Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241514- 1901235