haluan että olet onnellinen ja olet onnellinen ilman että olet minuun millään tavalla kontaktissa. Sen takia olen sulkeutunut. Minusta on vain haittaa.
En ansaitse sua
-roskapostirobotti-
6444
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Sä et voi koskaan päättää toisen ihmisen puolesta kenen kanssa hän haluaa olla yhteydessä ja kenen ei.
Jos sä olet sulkeutunut jollekin ihmiselle hänen tietämättään, sä et tee sitä siksi et hän ois onnellinen vaan kiusataksesi häntä. Jos sä haluat hänen olevan onnellinen sä kerrot tuon kaiken hälle itelleen ja annat hänen tehdä päätöksensä ite. Sä et voi leikkiä Jumalaa joka päättää asioita toisen puolesta.
Se on pahinta mitä sä voit toiselle ihmiselle tehä.
Mistä sä voit tietää, vaikka olisin onnellinen vain sinun kanssasi. Ilman sinua olen ainakin onneton.
Siis jos nyt puhun oikealle henkilölle.
Pitää vain huomioida että jokainen tekee päätökset vain omasta puolestaan mutta toisen puolesta ei voi
eikä saa koskaan päättää.
roskapostirobotti kun tuollaisia kirjoittelee tänne. Mut sanon ihan varmuuden vuoksi ettei ole sit minulta tuo viesti. Ei täsmää ollenkaan minun ajatuksiini tuollainen.
että saamasi posti, sitä on paljon, mutta merkityksetöntä, niinkö?
Miksi et voi uskoa sitä ihminen hyvä, et voisit olla jonkun onni, miksi?
toisen puolesta! Ei koskaan!
Mies teki päätöksen etten jaksa häntä. Ja minä taas en muuta jaksanutkaan kuin häntä juuri!