Imetyksen jälkeen ei ole kuin tyhjät nahkaläpyskät jäljellä ennen niin kiinteistä c75 rinnoista :(
Ei kannata imettää menee rinnat piloille...
Ei kannata imettää menee rinnat piloille...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
nyt vaan pitäis laittaa asiat tärkeysjärjestykseen...
Itselläni ennen imetystä kiinteät 75b "ketunnaamat", imetin 4kk ja laihduin sinä aikana viisi kiloa ALLE raskauden alussa olleen painon, eli kaikki raskauskilot lähti imettämällä. Se näkyi tietenkin myös rinnoissa. Rinnat olivat todella tyhjät nahkapussit. MUTTA aikaa kului vuosi, puolitoista ja tissit "täyttyivät" normaaleiksi ja törröttää taas vanhaan tapaan ;))
Kyllä se lapsen imettäminen on kaiken arvoista vaikka vähän tissit kärsisivätkin, hehe :)) Ja jos on halua ja varaa niin voihan niitä tissejä täyttää jälkeenpäin vaikka millä löllöillä jos ei elämäänsä voi jatkaa ilman uhkeita utareita :))
Vai ei kannata imettää? Mene sinä vetämään v****u päähäs äijä. Kyllä imetyksen hyödyt on suuremmat kuin haitat. Ja todellakin ne tissit palautuu kyllä aika paljonkin ajan kanssa, totta kait ne on tyhjät jonkin aikaa sen jälkeen kun imetys lopetetaan. Kyllä sitä rasvakudosta palautuu takaisin mikä on maidon tieltä lähtenyt. Noin pinnalisten ihmisten kuin sinä ei kuuluisi saada edes lapsia, et ansaitse niitä. Toivon että jatkossa et saa enää enempää lapsia. Ja silikonit voi aina ottaa jos tuntuu että rinnat on jotenkin liikaa kärsineet imetyksestä. Sinulla tietysti ei ole munaa ehdottaa niitä vaimollesi eikä edes rahaa maksaa niitä niin tulet surkimus tänne kitisemään ihan kuin se jotain auttais. Säälittävä olet ja sääliksi käy vaimo parkaa kun on tollainen mies.
vaimo rukkaa, kun on tuollaseen mieheen sekaantunut...
Omat rintani palautuivat "paikoilleen" n. vuosi imetyksen lopettamisen jälkeen; kannattaa satsata hyviin liiveihin ja treenata rintalihaksia. Imetin itse lähes 2 vuotta ja rinnat eivät ole juurikaan muuttuneet siitä kun tulin raskaaksi :)
Kylläpäs joku on provon tempassu taas! Mutta ihan siltä varalta että oikeasti olet noi samperin tyhmä niin haluan sua pikkasen valaista; RINNAT EIVÄT MENE "PILALLE" IMETTÄMISESTÄ, VAAN SIITÄ ETTÄ ON HUONOT RINTALIIVIT :)
Kyllä kannattaa satsata hyviin tukeviin liiveihin.
mies kehui mun rintoja että kun monella 18-vuotiaallakaan ei oo niin kiinteitä kuin minulla ja 2 imettänyt. Molemmista imetyksen loputtua hetken tyhjät pussit ja sitten yhtäkkiä terhakoituivat. On kuulema hyvät geenit ;) Mutta eipä ole raskausarpia eikä liikakilojakaan.
mistä sun mies tietää useamman 18-vuotiaan rintojen kiinteyden??
Kun äijä on käyny polkee 18 kesäsiä kimmoja siinä vaiheessa ku oma muija o alkanu PIHTAAMAAN.
niiltä ajoilta muistissa kun oli itse sen ikäisten kanssa tekemisissä. Joittenki suhde vaan yksinkertaisesti toimii, vaikka on lisäännytty ja imetetty.
sinulla riippuu, ettei olisi löysät vehkeet:D - miten ne saadaan seisomaan:D
-sinulla riippuu-....kyllä tälläkin hetkellä
-ettei olisi löysät vehkeet:D-....kyllä tälläkin hetkellä on
-miten ne saadaan seisomaan:D-....niistä en tiedä, mutta se kyllä seisoo ihan normaali kaavan mukaan
Oliko vielä muita murheita rinnallasi mitä haluat tietää?
Aika oivan näpäytyksen annoit varsinainen sanaseppo...
Enhän mä mun rintoja miehiä varten säästele joten TODELLAKIN imetän lastani!
No tuskin se nahkalerpukkasi eli mulkkusi kovin täydellinen on sekään😂😂
Rinnat eivät ala roikkumaan imetyksen takia vaan raskauden.
Mulla on kivat kansallispuvun taskupussi rinnat. Mieheni ei rintoja kaipaa. Ihan muusta kiihottuu. Toiset on tissimiehiä koko ikänsä. Ikävä äidin tisua.
Biologia ajaa miestä näihin isoihin tisseihin ja persauksiin. Se on se lisääntymisen tarve takana siinä. Siksi useat miehet kuolaa silikoonien perään. Vihelteleekin vielä. Hyi sentään.