Lestapiireissä taas pedo

Lestasaarnaaja sukualsimiehineen kärysi lapsen panemisesta. Oikein sukulaismiesten voimin on pedoiltu.
Ja tämä ei ole kuin jäävuoren huippu sen lahkon pervoiluista mitä todellisuudessa tapahtuu.
121069
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • Kuka on tämä vangitty johtohahmo, entinen ison rauhanyhdistyksejn puheenjohtaja? Helsinginkö?

    Äänestä

  • kgjtot kirjoitti:

    Kuka on tämä vangitty johtohahmo, entinen ison rauhanyhdistyksejn puheenjohtaja? Helsinginkö?

    korkkaa neistyet lestapiireissä ja pikkupoikien pyllyt. Neitsyys puhkotaan tytöiltä lapsuusiässä, kun setämiehet, opetteaat, velipojat ja muut kahelit saarnamiehet puhkoo kalvot. Sitten sunnuntaisin ajellaan skraga kaulassa pyytelemässä jumalalta anteeksi ja saadaanhan se anteex. Voi niitä lapsiparkoja!

    Äänestä

  • hyi stna!! kirjoitti:

    korkkaa neistyet lestapiireissä ja pikkupoikien pyllyt. Neitsyys puhkotaan tytöiltä lapsuusiässä, kun setämiehet, opetteaat, velipojat ja muut kahelit saarnamiehet puhkoo kalvot. Sitten sunnuntaisin ajellaan skraga kaulassa pyytelemässä jumalalta anteeksi ja saadaanhan se anteex. Voi niitä lapsiparkoja!

    Joka toinen on pedofiili ja joka toinen perseeseen vedetty!

    Äänestä

Kaksi lestapappia -oletettavasti pedoja itsekin- puolustelivat lestoja/pedoja ja väittivät, ettei lestapiireissä muka ole tapauksia sen enempää kuin muuallakaan. -Paska puhetta, koska pedojahan ne lestaukot on, ja niille naisen arvo on vain kerran vuodessa panopuuna ja siitä 9kk eteen päin synnytyskoneena oleminen. ON SE VISSI !!

SITTEN VIELÄ nämä em. lestapapit, tai itseasiassa toinen heistä sanoi, että jos pedo-tapaus tulee hänen tietoonsa, hän antaa ensin sielunhoidollisen avun ja sitten ohjaa poliisin puheille. -Joopa joo, tosiasassa tämä pappi aivopesee tämän moraalinsa kanssa painivan ja uhkaa tulimerellä, että jos menet poliisin puheille ja tunnustat, se on sitten tulimeren paikka, koska lahkolta menee muuten viimeinenkin maine ja yhteiskunnan loisena eläminen loppuu ja kansan täyttäminen pirttiviljelmin.

Toinen kommenti oli: saarmoissakin painotamme, että kyseisenlainen toiminta on syntiä ja rikos.
- syntiä ensin ja sitten se on rikos, joopajoo, mutta lestahan saa synnit anteeksi.

Lestoille ei laki, moraali ja muut normaaliin ihmisyyteen tarittavat asiat merkitse mitään; kun penikasta asti on aivopesty, niin kieroon on kasvettu ja synnit saadaa anteeksi.

Äänestä

Nehän yrittää nussia kaikkia mikä liikkuu, myös työntekijöitänsä!

Äänestä
  • ne saa kaikki anteeksi seuroissa. Jopa pedofilian.

    Äänestä

  • 4rf3g5th6y75uj kirjoitti:

    ne saa kaikki anteeksi seuroissa. Jopa pedofilian.

    .... lestarit ovat kieroja kuin korkkiruuvit, ne pääsee aina pälhäkästä, tekee ne mitä vaan.
    Työkavereina on niitä ja ne ns. "puukottaa" selkään, aina kun selkänsä kääntää, ei ne aja kuin omia etujaan.

    Äänestä

  • inhokkiko kirjoitti:

    .... lestarit ovat kieroja kuin korkkiruuvit, ne pääsee aina pälhäkästä, tekee ne mitä vaan.
    Työkavereina on niitä ja ne ns. "puukottaa" selkään, aina kun selkänsä kääntää, ei ne aja kuin omia etujaan.

    tekopyhiä farisealaisia - esitetään hurskasta ja ollaan muita tuomitsemassa ja pidetään alempiarvoisina, ovat nuo taivaspaikatkin vain omalle lahkolleen varanneet. Täysin aivopestyjä, työelämässä viekkaasti omia etujaan ajamassa ja uskomattoman röyhkeitä.

    Siinä lahkossa on falskius huipussaan - viimeisin veto oli tuo SRK:n johtohenkilöinen hurskahteleva haastattelu koskien pedofiilejä omassa joukossaan.
    Kyllä selittivät asiaa samoin piru lukee raamattua.

    Aina on noita juttuja lestoista liikkunut, että maalikkosaarnaajat käyttävät hyväkseen nuoria tyttöjä, ja nyt paljastuneet pedofiilitapaukset osoittavat, että paljon on vaiettua kärsimystä ja hyväksikäyttämistä taustalla.

    Raamatussa Jeesus sanoo, sen minkä teet toiselle ihmiselle, sen teet minulle.

    Äänestä

Up ass

Äänestä

Jos yksi taikka kaksi jää kiinni pedofiliasta niin se ei tatkoita, että 100% on pedofiileja. Eikä ne kaikki ruåttalaisetkaan ole homoja, vaikka niin väitetään.

Jos yksi ns valkolainen on pedofiili, niin onko ne kaikki sitten pedofiileja? Jos yksi oululainen haisee hielle, niin ei se tarkoita sitä, että kaikki haisee.

Jos yksi oululainen panettelee lessuja oikein nimellä mainiten, niin ei se tarkoita sitä, että kaikki oululaiset ovat idiootteja.

Äänestä
  • Ruottissa on vähemmön homoja kuin Suomessa. Lestaukot on kaikki pervoja - se lahko hyvöksyy ja suojelee pedojaan - antaa synnit anteeksi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Lestat on pedoja! kirjoitti:

Lestasaarnaaja sukualsimiehineen kärysi lapsen panemisesta. Oikein sukulaismiesten voimin on pedoiltu.
Ja tämä ei ole kuin jäävuoren huippu sen lahkon pervoiluista mitä todellisuudessa tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu