Lestapiireissä taas pedo

Lestat on pedoja!

Lestasaarnaaja sukualsimiehineen kärysi lapsen panemisesta. Oikein sukulaismiesten voimin on pedoiltu.
Ja tämä ei ole kuin jäävuoren huippu sen lahkon pervoiluista mitä todellisuudessa tapahtuu.

12

1069

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uutinen '
      • kgjtot

        Kuka on tämä vangitty johtohahmo, entinen ison rauhanyhdistyksejn puheenjohtaja? Helsinginkö?


      • hyi stna!!
        kgjtot kirjoitti:

        Kuka on tämä vangitty johtohahmo, entinen ison rauhanyhdistyksejn puheenjohtaja? Helsinginkö?

        korkkaa neistyet lestapiireissä ja pikkupoikien pyllyt. Neitsyys puhkotaan tytöiltä lapsuusiässä, kun setämiehet, opetteaat, velipojat ja muut kahelit saarnamiehet puhkoo kalvot. Sitten sunnuntaisin ajellaan skraga kaulassa pyytelemässä jumalalta anteeksi ja saadaanhan se anteex. Voi niitä lapsiparkoja!


      • Pylly sanoo poks!
        hyi stna!! kirjoitti:

        korkkaa neistyet lestapiireissä ja pikkupoikien pyllyt. Neitsyys puhkotaan tytöiltä lapsuusiässä, kun setämiehet, opetteaat, velipojat ja muut kahelit saarnamiehet puhkoo kalvot. Sitten sunnuntaisin ajellaan skraga kaulassa pyytelemässä jumalalta anteeksi ja saadaanhan se anteex. Voi niitä lapsiparkoja!

        Joka toinen on pedofiili ja joka toinen perseeseen vedetty!


    • kuulaa kalloon!!!

      Kaksi lestapappia -oletettavasti pedoja itsekin- puolustelivat lestoja/pedoja ja väittivät, ettei lestapiireissä muka ole tapauksia sen enempää kuin muuallakaan. -Paska puhetta, koska pedojahan ne lestaukot on, ja niille naisen arvo on vain kerran vuodessa panopuuna ja siitä 9kk eteen päin synnytyskoneena oleminen. ON SE VISSI !!

      SITTEN VIELÄ nämä em. lestapapit, tai itseasiassa toinen heistä sanoi, että jos pedo-tapaus tulee hänen tietoonsa, hän antaa ensin sielunhoidollisen avun ja sitten ohjaa poliisin puheille. -Joopa joo, tosiasassa tämä pappi aivopesee tämän moraalinsa kanssa painivan ja uhkaa tulimerellä, että jos menet poliisin puheille ja tunnustat, se on sitten tulimeren paikka, koska lahkolta menee muuten viimeinenkin maine ja yhteiskunnan loisena eläminen loppuu ja kansan täyttäminen pirttiviljelmin.

      Toinen kommenti oli: saarmoissakin painotamme, että kyseisenlainen toiminta on syntiä ja rikos.
      - syntiä ensin ja sitten se on rikos, joopajoo, mutta lestahan saa synnit anteeksi.

      Lestoille ei laki, moraali ja muut normaaliin ihmisyyteen tarittavat asiat merkitse mitään; kun penikasta asti on aivopesty, niin kieroon on kasvettu ja synnit saadaa anteeksi.

    • hauhod

      Nehän yrittää nussia kaikkia mikä liikkuu, myös työntekijöitänsä!

      • 4rf3g5th6y75uj

        ne saa kaikki anteeksi seuroissa. Jopa pedofilian.


      • inhokkiko
        4rf3g5th6y75uj kirjoitti:

        ne saa kaikki anteeksi seuroissa. Jopa pedofilian.

        .... lestarit ovat kieroja kuin korkkiruuvit, ne pääsee aina pälhäkästä, tekee ne mitä vaan.
        Työkavereina on niitä ja ne ns. "puukottaa" selkään, aina kun selkänsä kääntää, ei ne aja kuin omia etujaan.


      • Totuus esille
        inhokkiko kirjoitti:

        .... lestarit ovat kieroja kuin korkkiruuvit, ne pääsee aina pälhäkästä, tekee ne mitä vaan.
        Työkavereina on niitä ja ne ns. "puukottaa" selkään, aina kun selkänsä kääntää, ei ne aja kuin omia etujaan.

        tekopyhiä farisealaisia - esitetään hurskasta ja ollaan muita tuomitsemassa ja pidetään alempiarvoisina, ovat nuo taivaspaikatkin vain omalle lahkolleen varanneet. Täysin aivopestyjä, työelämässä viekkaasti omia etujaan ajamassa ja uskomattoman röyhkeitä.

        Siinä lahkossa on falskius huipussaan - viimeisin veto oli tuo SRK:n johtohenkilöinen hurskahteleva haastattelu koskien pedofiilejä omassa joukossaan.
        Kyllä selittivät asiaa samoin piru lukee raamattua.

        Aina on noita juttuja lestoista liikkunut, että maalikkosaarnaajat käyttävät hyväkseen nuoria tyttöjä, ja nyt paljastuneet pedofiilitapaukset osoittavat, että paljon on vaiettua kärsimystä ja hyväksikäyttämistä taustalla.

        Raamatussa Jeesus sanoo, sen minkä teet toiselle ihmiselle, sen teet minulle.


    • Pedot.

      Up ass

    • Valkolainen

      Jos yksi taikka kaksi jää kiinni pedofiliasta niin se ei tatkoita, että 100% on pedofiileja. Eikä ne kaikki ruåttalaisetkaan ole homoja, vaikka niin väitetään.

      Jos yksi ns valkolainen on pedofiili, niin onko ne kaikki sitten pedofiileja? Jos yksi oululainen haisee hielle, niin ei se tarkoita sitä, että kaikki haisee.

      Jos yksi oululainen panettelee lessuja oikein nimellä mainiten, niin ei se tarkoita sitä, että kaikki oululaiset ovat idiootteja.

      • tom of Finland

        Ruottissa on vähemmön homoja kuin Suomessa. Lestaukot on kaikki pervoja - se lahko hyvöksyy ja suojelee pedojaan - antaa synnit anteeksi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      132
      1327
    2. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      289
      956
    3. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      43
      855
    4. Milloin näit kaivattusi viimeksi?

      Mitä olisit halunnut tehdä tai sanoa hänelle?
      Ikävä
      33
      631
    5. Tappio Rydmanille

      Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html
      Perussuomalaiset
      145
      623
    6. Missä tapasit kaivattusi

      ensimmäisen kerran?
      Ikävä
      38
      587
    7. 52
      551
    8. Sometähti villisika-Seppo on kuollut

      Suomussalmella lemmikki­eläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-20232445
      Suomussalmi
      28
      528
    9. Tiesitkös rakas

      Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔
      Ikävä
      44
      511
    10. Aattelin nainen

      Jos oppisin puhumaan. Rehellisesti, rennosti ja hetkessä.
      Ikävä
      107
      488
    Aihe