kohta on yksi päivä takana!vaikeeta tää on ollu ja oikein pelottaa kuinka paljon pahemmax tää tulee.onko muita osallistujia täällä?miten teillä menee?
tupakka
lopeta ja voita
5529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mä myös osallistuin tuohon lopeta ja voita kilpailuun, mitäs tässä sen enempiä kun pää tuntuu olevan kun haminan kaupunki ja suussa sellanen outo tunne kun jotain puuttuisi...en ole ottanut korvaus hoitoa kun yritän ilman sitä.
2 vuotta sitten todettiin keuhkoembolia minulla ja olin vain 1,5kk polttamatta kun repsahdin ja enää en sitä halua tehdä=)
Tsemmppiä sulle=)Olis kiva tietää jostakin kuinka moni on tähän osallistunut=)
.."lutviutuu", kun et anna periksi. Muutaman päivän ajatukset pyörii röökin ympärillä, koska kroppasi "kaipaa" myrkkyä lisää. Muistuta itseäsi niistä kaikista jäkevistä syistä, jotka sut sai lopettamaan polttamisen.
oletko lopettanut sen kilpailun takia polttamisen?
Mikä tahansa syy on hyvä röökaamisen lopettamiseen, mutta jotta kyseessä ei ois vain LAKKO, niin toivon, että pelkästään toi kilpailu riittää syyksi, että et ala ikinä polttamaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4000000000000035&posting=22000000003175333
ZEMPPIÄ !!!!
Onhan sitä muutakin syytä esim.2v sitten todettu keuhkoembolia jolle ei kuiteskaan löytynyt syytä olin sen jälkeen polttamatta 1,5kk jolloin repsahdin. Joten nyt uus yritys ja motivoihan tuo palkinto myös siinä kun tupakoimaton elämä=)
Toivottavasti en kuitenkaan kerää hirveästi kiloja ympärille kun oon niin perso makealle ja erityisesti pullalle=)Yritys ainakin kova=)))
jee kohta kaksi päivää takana. Viime yönä oli nälkä, join vettä. Tupakkaa ei haluta. Kaikki tuoksut haistaa. Onko tosiaan mahdollista että jo parissa päivässä haistaa tuoksuja. Inhoan kahvin hajua, mutta voin kyllä juoda.Kyllä tämä tästä olenhan polttanut 28 vuotta ja eka kerran yritän olla tupakasta erossa.
kohta viisi päivää takana ja minulla haluttaa tosilailla tupakkaa. Tänään en ole ajatellut muuta kuin tupakkaa ja kuinka hyvälle se maistuis parvekkella. Tuskaa, mutta periksi en anna.