HÄMEENLINNAN ANTIIKKI- JA KERÄILYMARKKINAT 13.-14.11.2010

Laatumessut

Ns. jokamiehen ja -naisen antiikkimessut, eli enemmän yksityisiä harrastajia ja vähemmän ammattilaisia myyjinä. Myyntipaikat alkaen 72e alv.

Avoinna la 13.11. klo 11-17 ja su 14.11. klo 11-15. Liput 6€, perhelippu 12€, alle 12-v. maksutta aikuisen seurassa. Molempina päivinä kaksi viimeistä tuntia liput alennuksella 4€ / 8€.

Lisätiedot ja paikkavaraukset: Laatumessut / Hannu Tienhaara 050 5257 464 tai [email protected]. Tapahtuman kotisivut: http://www.laatumessut.com/hameenlinna1110.htm.

16

513

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ???

      Minkälainen on se 72e alv. myyntipaikka. Pitääkö olla yritys vai pääseekö yksityishenkilö myymään. Voiko tulla myymään vain toiseksi päiväksi.

      • Laatumessut

        Vastaus on hieman viipynyt työkiireitteni takia ja aivan alkuun pahoiteluni kysyjälle siitä. 72€:lla alv. saa 2m x 2m kulmapaikan (=leveämpi käytävä edessä ja toisessa päädyssä) keskilattialta. Hinta on pelkkä lattiapaikka ilman kalusteita, mutta järjestäjältä saa vuokrattua myös esim. myyntipöytiä. Pienemmät pöydät ovat kooltaan 0,75m x 1,50m ja niiden vuokra koko viikonlopulta on 8€/kpl alv. ja isomman 1,00m x 2,00m pöydän vuokra on 14€/kpl alv. Tai sitten voi tuoda mukanaan omat myyntipöydät ja hyllyt.

        Eikä tarvitse omistaa y-tunnusta vaan yksityinenkin harrastaja pääsee myymään. Koko markkinakonsepti eroaakin järjestäjän messukonseptista siten, että markkinoilla on myymässä enemmän juuri yksityisiä myyjiä ja vähemmän ammattikauppiaita ja messuilla taas päinvastoin. Toki Laatumessujen messuillekin voi yksityinen harrastaja tulla myyjäksi, järjestelykustannusten erosta johtuva messujen paikkamaksujen isompi hinta vaan rajoittaa joillain yksityisillä osallistumista.

        Myyntipaikat vuokrataan vain kahdeksi päiväksi, edes täyden osallistumismaksun maksamalla ei myyntipaikkaa saa purkaa ensimmäisen markkinapäivän lopuksi. Eikä tapahtuman sulkeutumisen jälkeen edes ole varattu aikaa purkamiselle. Osallistumisehtojen mukaan myyntiosaston purkamisen saa aloittaa vasta, kun tapahtuma suljetaan sunnuntaina klo 15.00.

        t. Hannu Tienhaara / Laatumessut


    • Laatumessut

      Tapahtumasta on tulossa suurin Laatumessujen koskaan järjestämä antiikki ja keräilyalan myyntitapahtuma, mukaan on ilmoittautunut jo 64 näytteilleasettajaa. Ja tapahtumia kuitenkin järjestetty viimeisen 13 vuoden aikana jo lähes 80.

      Antiikki- ja keräiytavaran myyjien tarjontaa lisää 9 käsityöläisen Lahja- ja käsityötori, josta voi hankkia laadukkaita, käsintehtyjä lahjoja esim. Isänpäiväksi tai Jouluksi.

      Vielä tilaa 2-3 antiikki- ja/tai keräilytavaran myyjälle ja kahdelle käsityöläiselle. Myyntipaikat alakaen 72€ alv.

      • Laatumessut

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


    • ja reilun

      viikon päästä sitten pistetään hösseliksi.

      • Laatumessut

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


      • Laatumessut
        Laatumessut kirjoitti:

        (nosto)

        (nosto)


    • Laatumessut

      (nosto)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3645
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      114
      2580
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      597
      2302
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2046
    5. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      78
      1827
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1678
    7. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1658
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      1592
    9. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      95
      1469
    10. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1456
    Aihe