Kommuunitalo TURKU

Lalalaid

Etsitään kämpiksiä meidän ihanaan taloon Teräsrautelaan, Länsikeskuksen lähelle!
Vanhat kämpikset lähtevät omille teille jatkamaan elämän rataa ja nyt talo kaipaa uusia asukkaita!
Minä olen ainoa joka on päättänyt jäädä. Olen viihtynyt liianki hyvin ja olis surullista jos hyvä kommuunitalo menis hukkaan.
Meillä saa sit olla omaa itsensä, täällä ei ketään tuomita eikä vaatimuksetkaan ole korkeet niin kauan kun laskut hoituu joka kuukausi ja vähän jeesataan siivouksessa. Täällä on tarkoitus saada olla niin kuin kotona ja viihtyä pidemänkin ajan.

Talo on siistissä kunnossa! Meillä on iso yhteinen olkkari, keittiö, sauna, suihku ja kaksi vessaa. Varastotilaa ja kaapistoa löytyy runsaasti ja mahtava iso piha jossa kesällä kasvaa sekä hedelmiä että marjoja. Saa leikkiä puutarhuria jos haluaa mutta ei ole mikään pakko. :) Autotallikin on ja naapurit ovat rentoja ja mukavia. Voi välillä kutsua kotibileisiinki jos semmosia pidetään.
Jos omaa rauhaa kaipaa niin meillä on jokaisella omat huoneet. :)
Vuokranantajakin on muuten hyvin rento tyyppi. Pysyy iloisena niin kauan kun vuokra vaan tulee joka kuukausi.
Mutta olis vähän kiirettä! Uudet vuokralaiset pitäisi olla jo huomenna tiedossa että omistaja saisi uuden sopimuksen kirjoitettua. Eli ottakaa nyt ihmeessä yhteyttä jos vaan on kiinnostusta! Puhelin on päällä 24h ja saa soittaa ja tulla katsomaan koska tahansa!
0440252988

2

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lissuuuu

      mikä on kuukausivuokra yhdeltä henkilöltä?:)

    • Kiinnostunut!

      Pieni varotusaika! :D Vieläkö haet asukkaita?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      172
      1984
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      82
      1450
    3. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      182
      1394
    4. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      10
      1127
    5. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      39
      1046
    6. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      973
    7. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      94
      824
    8. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      38
      815
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      85
      805
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      49
      765
    Aihe