vauva söi pörriäisen raadon

Meillä lattialla oli ampiaisen/paarman raato ja ajattelin sen nostavani pois sieltä. MUTTA VOI EI!!!!! Meijän vauva ehti laittaa sen suuhun ja oli puolet syönyt siitä kun otin sen pois!
Mitä nyt?? Ei kai ole vaarallista, iljettävää ainaki!
2271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos se oli tuore amppari, sehän voi pistää kurkkuun! No mutta muuten ei ole vaarallista. Korkeintaan menee maha sekaisin tai saa vain bakteerisiedätystä.

Äänestä
  • Kuollu amppari oli (onneksi!!).Eipä tuolla mitään oo, ihan normi on. Turhaa panikointia tais olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sdfsdsewety kirjoitti:

Meillä lattialla oli ampiaisen/paarman raato ja ajattelin sen nostavani pois sieltä. MUTTA VOI EI!!!!! Meijän vauva ehti laittaa sen suuhun ja oli puolet syönyt siitä kun otin sen pois!
Mitä nyt?? Ei kai ole vaarallista, iljettävää ainaki!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu