tarvisko nuorisolle saada oma mopolla rässäily alue

elikä tarvisko nuorisolle tehdä sorakenttä jossa mopoilijat ja kevaristit saisi leikkiä ja olisi samalla pois piustoista ja laittomilta alueilta .
varsinkin tampereen ja lempäälän lähistölle pois asukuksen läheisyydestä olisi hyvä paikka sellaselle .
ehdotuksia ja kommenteja vaan tulemaan niin tiedetään mitä mieltä muut olisi.
3279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä kiitos! Semmonen kamala soramonttu keskelle kaupunkia! KANNATAN EHDOTTOMASTI! Sais edes verorahoille vastinetta!

Äänestä

Ahaa, eli siis soramonttu keskelle ei mitään ja kaikki mopoilijat ja kevaristit sinne ajamaan ympyrää. Mielenkiintoista. Näitä monttuja on kyllä olemassa. Moottorikerhojen kautta pääsee ajamaan mikäli kiinnostaa. Siis mikäli kiinnostaa. Näilläkin radoilla ajaminen loppuu tiettyyn kellon aikaan. Lähtee nimittäin meteliä kauas kun luukuttaa.

Ihanne mielessä osaan kuvitella mitä haet mutta realistisesti ajateltuna idea on laittaa satakunta mopoilijaa ja kevaristia yhteen paikkaan rälläämään ja ryyppäämään niin ettei kukaan ole vahingossakaan valvomassa jos jotain sattuu. En usko että yksikään noista pojista jaksaisi 10km päähän vaivautua pelkästään parin paskaringin vuoksi. Ja toisekseen, ei kukaan tahvo tule paikalle enään kun ensimmäiset poliisit on käyneet ratsaamassa viritetyt pyörät pois. Joten siinä tuli kaivettua kiva monttu omaan lompakkoon.

Äänestä
  • Virimopot sallittuja siel soramontulla? Tai viri kevarit? Mutta joo... Kaikki siel kummiski olis kännis ja ajelis toistensa yli tai pelleilis sa tekis stunttei.... emt...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mittaristo kirjoitti:

elikä tarvisko nuorisolle tehdä sorakenttä jossa mopoilijat ja kevaristit saisi leikkiä ja olisi samalla pois piustoista ja laittomilta alueilta .
varsinkin tampereen ja lempäälän lähistölle pois asukuksen läheisyydestä olisi hyvä paikka sellaselle .
ehdotuksia ja kommenteja vaan tulemaan niin tiedetään mitä mieltä muut olisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu