Kauneinta tänään

mitä kuulin. Uimahallin pesutiloissa nuorehko äiti puki ylleen uima-asu, jossa oli erikoisia tähtikuvioita. Pieni poikansa (ehkä 4 - 5 v) sanoi: Äiti tuo sun uimapuku on tosi nätti.
3258
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

näinkin päin. Toivottavasti sama linja jatkuu vanhemmitenkin

Äänestä

kauneinta mitä näin uimarannalla kesällä kerran...

itse häpeästä punaisena hehkuen kipitin äkkiä veteen piilottelemaan kahen lapsen saannista johtuvia roikkunahkoja ja mieletöntä määrää raskausarpia. Hetken päästä rannalle saapuu perhe jossa on kolme pientä lasta, äiti on suunnilleen itseni ikäinen, hän heittää mekon pois ja alta paljastuu tismalleen saman lainen vartalo kuin omani, mutta nainen oikein hehkuu kauneutta, äitiyttä, onnea.

Toivon että voisin olla kuin tuo nainen. suunta on oikea, mutta vieläkään en häpeilemättä bikineissä esiinny, mieluiten en esiinny ollenkaan niin että ihoa näkyy. Mutta se nainen oli kyllä kauneinta mitä olen hetkeen nähnyt :)

Äänestä
  • viime kesänä rannalla, että turhaan minä vartaloani häpeän (olen tavallinen, pikkuisen pullukka tapaus). Ajattelin asiaa... Minulla on mies, joka rakastaa minua juuri tällaisena, minun ei tarvitse miellyttää muita. Minulla on lapsi, joka on maailman tärkein, mitä sitten jos rakkauteni jäljet näkyvät ihossani. Jos itse en rakasta itseäni niin kuka minua sitten rakastaa? Olen tuhlannut puolet elämästäni siihen, että olen ollut mielestäni ruma, lihava, näppyinen, pitäisi kiinteytyä jne. Nyt kun katson niitä kuvia 10 vuotta sitten, kun en voinut tiukkaa paitaa päälleni panna läskieni vuoksi, en voi kuin nauraa. Jos olisin niin hoikka yhä, hyppisin vaikka alasti ulkona. Joten olen päättänyt rakastaa tätä kroppaani tällaisena. Nuo muutamat ylimääräiset kilot ovat tuossa ja lähtevät jos ovat lähteäkseen. Minä yritän syödä terveellisesti ja lisätä liikuntaa, mutten jaksa enää kantaa murhetta makkaroistani tai muiden mielipiteistä. Ihan hukkaan heitettyä aikaa... Jos jotakuta muuta asia häiritsee niin hänen on ongelmansa :D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sivusta kuultu kirjoitti:

mitä kuulin. Uimahallin pesutiloissa nuorehko äiti puki ylleen uima-asu, jossa oli erikoisia tähtikuvioita. Pieni poikansa (ehkä 4 - 5 v) sanoi: Äiti tuo sun uimapuku on tosi nätti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu