että Nokian Ovi Suite ohjelman kautta lisätyt valokuvat ei näy puhelimessa (C5) ? Ensin ei myöskään puhelimella otetut kuvat näkynyt Ovi Suite ohjelmassa, mutta kun painoin nappia "Synkronoi valokuvia", niin sitten alkoi Ovi Suitessa näkymään.
Olen katsonut puhelimesta kaikki katseluohjelmassa näkyvät kansiot mutta ei löydy. Sensijaan kun latasin musiikkia koneelta niin ne on kaikki soitettavissa.
Olen katsonut puhelimesta kaikki katseluohjelmassa näkyvät kansiot mutta ei löydy. Sensijaan kun latasin musiikkia koneelta niin ne on kaikki soitettavissa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Minä itse en käytä ollenkaan Nokia Ovi suitea kuvien/ videoiden siirrossa. Käytän Windowsin resurssi hallintaa.
kai se Ovi Suite pitää olla asennettuna, eihän windows (XP) muuten tunnista puhelinta? Mutta miten siitä eteenpäin?
Yhdistä puhelin Ovi suiteen, ja mene Windowsin resurssi hallintaan, ja katso puhelimen tiedostoja.
Kysyn vaan... Miksi täytyy käyttää tommosta raakile Ovi juttua, kun microsoft tarjoaa täysin toimivan ilmaisohjelman??? Ovi juttu on ihan raakile ja tosi heikko verrattuna MSoftin ohjelmaan. Tiedä, olikohan tääkin niitä Vanjoen "hienoja" ideoita. Samaa sarjaa kuin "Nokia ei tule koskaan tekemään simpukka kännyköitä" ja "Touch Screenillä ei ole tulevaisuutta"... Eiköhän olisi viisainta viedä se OVI kierrätyskeskukseen. Joku saisi kelpo luukun kotio menemistä varten
On siitä Ovi suitesta hyötyäkin. Sen avulla puhelimen voi varmuuskopioida ja päivittää puhelimen ohjelmiston.
Eli luurinhan voi helposti varmuuskopioida ilman oveakin. Ja puhelimen ohjelmapäivityskin tapahtuu helpommin ilman turhia mutkia. En käsitä vieläkään, miksi Nokian piti lähteä tällaiselle harharetkelle. Olisi vaan keskittynyt luurien tuotekehitykseen ja saattaisi olla vielä kilpailukykyinen yritys. Kaikki tällainen turha on vienyt nokian ihan häntäpään luurikokoonpano tehtaaksi .
Nokian ohjelmia, pyysin vain kuinka saan siirrettyä kuvia omalta tietokoneeltani että ne näkyvät Nokian puhelimessa. "Eli luurinhan voi helposti varmuuskopioida ilman oveakin. Ja puhelimen ohjelmapäivityskin tapahtuu helpommin ilman turhia mutkia."
Eli jos tietoa on niin miksi sitä pitää pantata?
Nokia softat on ihan oikeasti alaarvoisia.
Nyt kyllä löytyi joku, joka tietää!!!
Mokiator osui asian ytimeen!! Softat on todella ihan peetä. Et kai ole vaan Nuukian sisäpiiriläisiä, kun tiedät tilanteen noin hienosti?