Ovipaaneli kaiuttimelle

Haluaisin autooni tuon tyylisen ovipaneelin:

http://autohifi.ristolainen.net/kaiuttimet.php

Miten tuollainen oikein rakennetaan? Mitä kaikkea minun pitää hankkia jotta tuollaisen voin tehdä? Onko teillä muita vastaavia ideoita/kuvia kauttimen ovipaanelin suunnitteluun?
1195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

selaillut tuota sivua tarkemmin niin olisit sieltä löytänyt tällaisen kirjoituksen, Ovipaneelit on valmistettu ~20mm levystä, jonka päälle on laitettu pehmusteeksi solumuovia eli telttapatjaa. Päälle sitten keinonahkaa ja kiinnitys alkuperäiseen ovipahviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelijapopv kirjoitti:

Haluaisin autooni tuon tyylisen ovipaneelin:

http://autohifi.ristolainen.net/kaiuttimet.php

Miten tuollainen oikein rakennetaan? Mitä kaikkea minun pitää hankkia jotta tuollaisen voin tehdä? Onko teillä muita vastaavia ideoita/kuvia kauttimen ovipaanelin suunnitteluun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu