"72-vuotias Laila Leppänen katosi Riihimäellä perjantaina.
Leppänen poistui Riihimäen sairaalasta aamupäivällä puoli yhdentoista aikaan, jonka jälkeen hänestä ei ole näköhavaintoja.
Oitissa asuva Leppänen on hoikka, n. 160 cm pitkä ja hänellä on olkapäille ulottuvat harmaat hiukset.
Kadotessaan Leppäsellä oli yllään tummanpunainen fleecepusero, vaaleat housut ja mustat kengät.
Leppästä koskevat havainnot voi ilmoittaa virka-aikana Riihimäen poliisiasemalle puh. 071 8737 921 ja muulloin hätänumeroon."
Vähän ontto ilmoitus. Miksi lähdetään jahtaamaan aikuista vapaata ihmistä? Kai hän nyt saa poiketa minne ikinä haluaa. Kuka tässä nyt edes alkaakaan poliisin kanssa yhteistyöhön ilman perusteluita???
Toisaalta, mikä on Riihimäen sairaalan vastuu: Oli hoito mikä hyvänsä, siellä pumpataan ihminen täyteen kaikenlaisia huumeita. Oliko potilaalla edes kotimatkarahaa, Riihimäeltä Oittiin ei nimittäin kävellä! Pitäisi paremmin huolehtia lähimmäisestään.
NAINEN KATEISSA OITISTA
5
743
Vastaukset
- missälähimmäinen?
"Riihimäellä kadonnut 72-vuotias nainen on löytynyt kuolleena. Nainen poistui Riihimäen sairaalasta viime perjantaina. Hän löytyi kuolleena noin kahden kilometrin päästä Sammaliston suolta sunnuntaina iltapäivällä. Naisen löysi marjastamassa ollut mies. Tapaukseen ei liity rikosta."
Ei rikosta? Kotiutettiinko liian aikaisin? Eikö sairaalasta mennä suoraan kotiin? Oliko niin sekaisin lääkkeistä, että eksyi suunnasta, suolle, eikä jaksanut takaisin??? KUVOTTAVAA, eikö hänelle olisi tullut antaa taksikyyti kotiin?- jos ei jaksa odottaa
Keski-ikäinen mies löytyi sunnuntaiaamuna hukkuneena Maasydänjärven rantavedestä Sievissä Pohjois-Pohjanmaalla.
Poliisin mukaan mies oli ollut Urjanlinnan tanssipaviljongin huveissa sunnuntain vastaisena yönä.
Hän oli tilannut taksin, mutta häntä ei kuulunut sovitulle paikalle, eivätkä taksi ja paviljongin henkilökunta löytäneet häntä. Mies oli nauttinut illan aikana alkoholia.
Poliisi ei epäile asiassa rikosta. - 20+12
Jotain outoa tuossa on, sillä jos henkilö on täysissä sielun ja ruumiin voimissa, niin ei takuulla lähde hortoilemaan mihinkään suolle sairaalasta lähtiessään. Dementia tai muutoin sekavassa kunnossa on täytynyt olla ja silloinhan kyse on heitteillejätöstä. Kenellä vastuu ???
- miksimiksimiksi
jos ei jaksa odottaa kirjoitti:
Keski-ikäinen mies löytyi sunnuntaiaamuna hukkuneena Maasydänjärven rantavedestä Sievissä Pohjois-Pohjanmaalla.
Poliisin mukaan mies oli ollut Urjanlinnan tanssipaviljongin huveissa sunnuntain vastaisena yönä.
Hän oli tilannut taksin, mutta häntä ei kuulunut sovitulle paikalle, eivätkä taksi ja paviljongin henkilökunta löytäneet häntä. Mies oli nauttinut illan aikana alkoholia.
Poliisi ei epäile asiassa rikosta.Tamperelainen lääkäri Raimo Puustinen puhuu tästä DDR:stä kopioidusta terveydenhuoltojärjestelmästä, joka on sieltä kopioitu 60-luvulla ja on yhä vahvasti betonoitu. Juurihan tässä vietettiin DDR:n kaatumisen 20-vuotisjuhlia. Raimo Puustisen haastattelu löytyy Yhteishyvä-lehdestä vuodelta 2004.
Hyvä hoito parantaa parhaiten, näin Britanniassa.
Lähipiirissänikin on tämän Riihimäen sairaalan uhreja. Kuinka monta uhria vielä tarvitaan, kunnes noustaan barrikadeille???
Arvelut itsemurhasta tässä nimenomaisessa oittilaisen rouvan tapauksessa ovat ennenaikaisia. - 007007007
20+12 kirjoitti:
Jotain outoa tuossa on, sillä jos henkilö on täysissä sielun ja ruumiin voimissa, niin ei takuulla lähde hortoilemaan mihinkään suolle sairaalasta lähtiessään. Dementia tai muutoin sekavassa kunnossa on täytynyt olla ja silloinhan kyse on heitteillejätöstä. Kenellä vastuu ???
Niin siis päättyi sekin elämä, suolle kuolemaan, suoraan Riihimäen sairaalasta! Onko järkeä???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849