Mitä tapahtumia

Järjestetäänkö mitään teemaan liittyvää, vietämme juuri kansainvälistä ELÄINTEN VIIKKOA ??
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

keittää viikonlopuksi naudan kielen. Kattilaan vettä sekä kieli, suolaa, sipulia, porkkanaa ja maustepippurit. Keittele parisen tuntia, pienellä liekillä. Kun kieli tuntuu kypsältä, ota pois kattilasta ja kuori nahka pois kielen päältä.
Sitten laitat kielen takaisin liemeen, kylmään jäähtymään. Tämä lisää kielen maukkuutta, se ikäänkuin imaisee jäähtyessään maut liemestä. Seuraavana päivänä leikkaat kielestä mojovia viipaleita leivän päälle.

Ja mikäli pokka kestää, sirottele päälle vielä hieman kunnon natriumglutamaattia eli aromisuolaa.

T'ästä ei leipä parane!

Äänestä
  • Sä olet reseptis kans väärällä palstalla. RUOKA JA JUOMA ois oikea...me sinne!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


missä ja milloin ? kirjoitti:

Järjestetäänkö mitään teemaan liittyvää, vietämme juuri kansainvälistä ELÄINTEN VIIKKOA ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu