Tänne vaan mielipiteitä Linkin Parkin uudesta '' A Thousand Suns '' albumista!
Minulta asteikolla 4-10 arvosanaksi 7. Kyllä on tyyli muuttunut kulta-ajoista.
Uusi albumi
3
537
Vastaukset
- kuuntelijax
Ekalla kerralla erittäin sekavalta kuulostava kokonaisuus mutta nyt 10 kuuntelun jälkeen alkaa albumi aueta ja kylläpä on LP tehnyt loistavan levyn, taas! Tää on jotain uutta ja erilaista mitä ei ole ennen kuultu. Hyvä ettei bändi toista itteensä tekemällä Hybrid Theoryn toisintoja vaan uskaltaa ottaa uusia haasteita.
"Blackout", When they Come for you" ja The Catalyst ovat omia suosikkeja levyltä mutta uskompa että vielä en ole kuunnellut levyä tarpeeksi vaan jokin koukuttaa albumissa mielettömästi aivan kuten entisetkin albumit.
Mielenkiintoisen lisän levylle tuo afrovaikutteet joka keitoutuu rappiin.
Tää on jossain päin maailmaa arvostettu jo vuoden parhaaksi levyksi!
Jos ei uusi LP miellytä niin eikun Hybrid Theory ja Meteora levykelkaan ja muistelemaan 2000-luvun ekoja vuosia.
Arvosana 9 1/2 - 10- LPLP
Joo kyllä ekan kerran kun kuunteli niin oli vähän pettynyt olo, mutta tää levy vaatiikin vähä enemmin kuuntelua, että pääsee vähä paremmi sisälle noihin biiseihin. Kuitenkin tykkää enemmän vanhoista albumeista, kun oli vähän "raskaampaa" ja menevämpää musaa. Näistähän suurin osa biiseistä on aika rauhallisia, paria poikkeusta lukuunottamatta, catalyst ja blackout myös mun suosikkeja! Silti hieno juttu et heiltä irtoo vähä kaikennäköstä musiikkia, että ei oo taidoista puute kyllä.
Ja pakkohan se oli liput tilata kesäkuun keikalle ei sii muu auta. Mielenkiintosta nähä miltä nää uudet biisit kuulostaa livenä, ja kai sinne vanhojaki mahtuu joukkuun ;)
- silja99
Mun mielestä levy on hyvi,mäkää en tosi heti "syventyny" levyy.Pari kuunteluu lisää autto kyl!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke251726- 981389
- 771381
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?66988- 61872
- 47856
- 64833
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t26790Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62767- 121709