vaiheessa sä olit mun valo, voimanlähde ja aarre jota vaalin. Nykyään sä oot se musta möykky mun sielussa joka ahdistaa ja vie voimat, jonka haluaisin unohtaa.
Jossain
rumaa tuli
12464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miksi siitä kaikesta niin rumaa tuli ,et varmaan ole hän ?
meni ja pitkä tarina.
tuli nyt on ihastumisen tunteet kaukana, ja voit olla varma etten sun perääs enään haikaile.
Voiko musta möykky muuttua valoksi, voimanlähteeksi ja aarteeksi?
yhdelle on musta möykky, on toiselle valonlähde
toivottavasti minäkin voin joskus olla jollekkin se valo ja ykkönen. :)
sitten multa. Hän on edelleenkin mulle ykkönen ja mun aarre, vaikka on tapahtunut vaikka ja mitä :)
Hän on minulle valo, voimanlähde ja aarre.. voimapesä:) kuvaa edelleenkin hyvin. Luulen myös että saattaisin myös olla samaa hänelle. Joitain tämä meidän välinen "valovoima" näyttää ärsyttävän erityisen paljon, mutta mitkään muiden ketkuilut ei ole meidän välistä hehkua poistanut. Ehkä asia on jopa niin, että mitä synkempää on ympärillä, sitä kirkkaammin hän elämässäni vaikuttaa.
No ihan sama täälläkin. Miten ihastus voikin yhtäkkiä kääntyä sellaiseksi.. Mut unohtaminen onnistuu parhaiten muuttamalla kauaksi toiselle paikkakunnalle.
elämän jossakin muualla. Siitä se eheytyminen lähtee.
No näinhän se on. Mikään aarre hän ei tosiaankaan ole. Eikä varsinkaan mikään ilon tai valon lähde. Kaikkea muuta.
Jos annetaan rakkauden virrata, pelko katoaa.
Pelko on rakkauden kääntöpuoli, jos se jää leijumaan ihmisen ympärille, ilmaan (;tänne:)
se muuttuu vastakohdakseen. Mustasukkaisuuskin on osa pelkoa,
; vihaksikin, myös osa pelkoa.
Rakastavaiset vain voivat kuolla tyyneydessä, pelottomuudessa.
Ihminen, joka pelkää, hänkin kykenee suureen rakkauteen.
Niin, olen rakkaudessani ilmassa. Eikä se tee kummallekaan hyvää. Pohjimmiltaan se on ääretön rakkaus. Voin vapaasti rakastaa vastaantulevaa, mutta juuri sinut kohdatessa se kääntyy peloksi. Olet kuitenkin se puhdas vapaa peloton rakkaus minussa, sinulle. Mutta ei auta tämäkään kirjoitus ketään, kun se leijuu mustaksi möykyksi ! Ei tosiaan merkitystä sanoilla Kaunis tai Ruma.