Sen verran, mitä olen seurannut vaikuttaa siltä, että ne jotka eniten vihaavat selän takana puhumista, ovat eniten puhumassa paskaa selän takana.
Satu (puhuu kyllä suoraankin mutta paljon myös selän takana)
Elisabeth
Ksenia
Petri
Satu (puhuu kyllä suoraankin mutta paljon myös selän takana)
Elisabeth
Ksenia
Petri
Vastaukset 9
Vanhimmat
,
Yleensä ulkomaailmassakaan ei puhuta kenestäkään selän takana mitään. Todella omituista, että kaksi, tai useampi ihmistä puhuu keskenään toisista ihmistä. Vallan tavatonta.
Talos alkaa olee huono ilmapiiri ton satun takia, petrikin niin on sen tossun alla ja pelkää noita-akkaa!
Satu ulos talosta ni johan ilmapiiri muuttuu rennommaksi! :)
Mut se on alaku pelaa, kun saa porukkaa puolelleen ni pääsee eroon pahimmista vastustajistaan kun saa ne nimettyä häätöön! Pian siinä käy niin että satu lähtee talosta 50000 rikkaampana ja sillä kelpaa sitte ottaa kossua seinäjoen juoppo kuppilas!
Satupa hyvinkin ja nuo loput ovat hänen opetuslapsiaan. niitten avulla satu pitää itsensä pois häätö äänestyksistä ja siten petaa itselleen paikan finaaliin! Kieroilija mikä kieroilija
Itseäni kiinnostaa, että ketä ovat nämä Sadun opetuslapset, eli ruvetaanpa raapimaan asiaa syvemmin:
Ellu? Ilman muuta, jos ystävän voi lukea opetuslapseksi
Marika? No ei taatusti.
Petri? Mies on valmis häippäsemään koko talosta. Aika onneton opetuslapsi ,joka on jo hyljännyt kirkkonsa
NikoN? Varmasti antaa tuolle mummolle pisteitä, jos tarve tulee
Nino? Sen verran räiskyvä rakkaussuhde satuun, että pisteitä tulee puolin ja toisin.
Ksenia? Suklaata mussuttava kakara, joka on ihan pihalla kaikesta. Saattaa jopa ollakin ns. opetuslapsi
Vilhelmiina? Vähän semmonen käsitys, että tämä akka ei kumartele ketään. Itse maailman napa.
Hannu? Kulkee sen verran omia polkujaan, ja vetäytyy nurkkaan että eipä ole häävi opetuslapsi tämäkään.
Jäljelle jäi siis Ellu ja Ksenia. Onpa huima lammaslauma jota paimentaa.
Lähinnä Elisabeth ja petri. kyllä ne kolme jo saa haluamsa henkilön häätöön ja pihalle!
Kauhee viha ja puhe Ninoa ja Marikaa kohtaan alkaa ryhmässä heti kun he ovat kauempana. Ja vaikka Nino olisi lähelläkin niin vittuillaan sittenkin. Onneksi Nino antaa vittuilua takaisin naama virneellä.
Ninoa vihataan ja heti kun NIno on kauempana alkaa sen haukkuminen. Myös Marikaa vihataan ja nälvitään.
1. Hannu 2. Marika 3. Nino