pajulintu

viesti paluutaan aamusella - haikean ihanasti!
3161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mukava lukea Mallan havaintoja muuttolintujen saapumisesta, mutta on eri asia onko pajulintu laulanut Helsingissä tai Enontekiöllä. Lintuhavaintoihin on hyvä liittää myös havaintopaikka edes jollakin tarkkudella.

Äänestä
  • Odotinkin tätä kysymystä!
    Turussa bongailen!

    Äänestä

  • malla kirjoitti:

    Odotinkin tätä kysymystä!
    Turussa bongailen!

    Kysyjäkin katseli havaintoja Aurajoen rannalla. Tänään aamulla lauloi myös leppälintu ja herenkerttu. Lisäksi nokkavarpusia. Sade teki kesän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


malla kirjoitti:

viesti paluutaan aamusella - haikean ihanasti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu