paha

olla:(

Mistä v.....a johtuu että tulee kännissä aina itsetuhoiseksi,haluaa tappaa itsensä....tämä tulee siis vain kännissä..jo muutamasta oluesta? Olisin erittäin kiitollinen jos joku vastaisi asiallisesti:)

4

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ---

      Minä puolestani epämääräisesti koen hirvittävän maailmanlopun tulevan, kuoleman korjaavan, jonkin epämääräisen tuhon tulevan just sillä hetkellä. Siis kännissä ja joskus myös krapulassa, jos siltä kykenee ajattelemaan. Selvin päin vastaavaa en koe.
      Pysyttelen siis selvin päin.

      • AatosAlitajunta

        Alkoholi poistaa mielen estoja, kyllä ne jutut siellä on selvinkin päin alitajunnassa, mutta ne tulevat esiin humalatilassa helpommin. Ammattiapua kannattaa hakea. Humalatila ei koskaan ole syy mihinkään ajatuksiin tai tekoihin eikä se ole lieventävä asianhaara oikeudessakaan.


      • mielen pohjalla vaikuttanut tuntemus siitä, että jokin elämässä oli hirveän pahasti pielessä oli tuttu tunne silloin kun join. Jonkin kerran se purkautui itsetuhoisina puheinakin; ei tekoina tai niiden yrityksinä kuitenkaan. Tuo tuhon tunne poistui juomisen loppumisen myötä.


      • en oo
        Tentström-PAV-OPT kirjoitti:

        mielen pohjalla vaikuttanut tuntemus siitä, että jokin elämässä oli hirveän pahasti pielessä oli tuttu tunne silloin kun join. Jonkin kerran se purkautui itsetuhoisina puheinakin; ei tekoina tai niiden yrityksinä kuitenkaan. Tuo tuhon tunne poistui juomisen loppumisen myötä.

        Ite oon kännissä viillelly erittäin rumaa jälkeä käsiini ja ranteisiin... en selvinpäin ole tehny niin.. joka kerta tikattavaksi vaan, mutta viimekeväinen oli viimeinen,(kai?)kun hermo meni ranteesta. perkele. No sellasta se on. Kippistä vaan. Ilman itsetuhoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      81
      9582
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      112
      6489
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6017
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      45
      4091
    5. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      79
      4015
    6. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      48
      3995
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3689
    8. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      113
      3070
    9. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      57
      3060
    10. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      6
      3044
    Aihe