Kakkos mallista

Missä mahtaa mennä tulipellin läpivienti?
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siellähän se tulipellissä on ja ellei ole niin sitten tehdään itse

Äänestä

Tulipellissä (rintapellissä) on ihan tehtaan jäljiltä useita läpivientejä. On reikiä ohjausakselille, jarrusylinterille, kytkinvaijerille, kaasuvaijerille, muutamalle johtosarjalle, lämmityskennon letkuille ja lämmitys-/tuuletuslaitteen ilman otolle, muutamia mainitakseni.
Auttaminen tällaisissa kysymyksissä olisi paljon helpompaa (tässä tapauksessa edes mahdollista) jos ensin kerrottaisiin mitä olisi halu/tarve tehdä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kkkallealle kirjoitti:

Missä mahtaa mennä tulipellin läpivienti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu