Olipa iso, lihava, partainen ja silmälasipäinen äijä Alkossa! Osti 4 kossua, 5 jaloviinaa ja 5 pöytäviinaa. Maksoi ja joi ainakin puoli kossua jo siinä pihassa ja meni autoon. Ei sentään kuskiksi. Ysitiellä siitä autosta lensi kossupullo tyhjänä tienvarteen ennen "ei kenenkään siltaa". Osui melkein peltipoliisiin.
Osui melkein peltipoliisiin.
tyttö, joka näki
11481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuohan on avian tavallista. Sopii puoleen loimaalaisäijistä.
Kääntyikö auto Karhulaan vai Pappisiin? Kääntyessään Karhulaan niin se oli Kaprisliemen Kake, mutta Pappisiin mennessä se oli Turahtava-Rastaan Hane. Suoraan ajaessa sellaisilla miehillä ei ole väliäkään.
Miksi kossuja oli vain 4 ,muita 5
Taisi lasti tulla Mellilään. Oli tuota äksonia ja muuta tapahtumaa koko illan ja yön senverran paljon. Kyllä jaksaakin vanha mies vetää viinaa ja riehua! Promillet taisi olla puolelta yöltä aijällä 5-6 paikkeilla. Ei raitti meinannut riittää kotiin mennessä. Laulu raikasi ja reteetä oli! Hauskaahan se on näin ikkunasta katsella.
Lisää Siwan pihassa kuultua raporttia tästä meidän Suomi-Filmin sankarista.
Oli siinä saanut kuulla kunnolla kunniansa jo valtansa menettänyt kunnallismies. Oli asioitu niin kovalla ja kantavalla äänellä, että oli kuulunut seurakuntatalolle saakka.
Itse katsoin silloin Emmendalea ja ikkuna oli kiinni. Se harmittaa.
Kaikki teksti oli ollut -K- 18 ja ei heikkohermoisille tavaraa. Kertoja, joka on itsekin sanavalmismies ja supliikkikaveri. Sanoi, että olisi ikionnellinen jos osaisi puoletkin niistä alapään termeistä ja raamatun piruista, joita viinasankari oli juovuksissa suusta nauhana syytänyt.
Kunnallismies oli pelosta kyyristäen kipittänyt autoonsa ja saanut juuri juuri ovat lukkoon ja auton käyntiin. Oli sitten ajanut renkaat kiljuen jalkakäytävää 50 metriä päästäkseen väylälle ja pakoon.
Mellilässä näyttää vielä kukoistavan vanha Sentraali-Sannan juorutoimisto. Pitää kysyä, että oletko täysipäinen kirjoittaessasi kaiken tämän "kiinnostavan" tietojuorusi?
Paljonko sulle pitää maksaa, että vedät paksut verhot ja kaihtimet ikkuaasi ja pidät ämmänkäkättimesi kiinni?
Luethan sinäkin näitä! Olet juuri yhtä utelias kuulemaan mitä kylällä tapahtuu. Pidä turpas kiinni!
Ihan hauska kun voi lukea paikkakkunnan kuulumisia, kun täällä syrjemmällä ei näe mitään eikä tiedä mitään kylän tapahtumista!
Kirjoitanko sinun toilailusi? Esimerkiksi sen "sekaannuksen" kun omat ja vieraat rahat meni sekaisin?
Kerro, kerro, kerro, kerro---