Kaipaisin mielipiteitä käyttämistänne seksivälineistä. Tekeekö esim. feeldoella mitään? Ja niille, jotka vetivät herneen nenään, kerrottakoon, että elän onnellisessa parisuhteessa naisen kanssa ja olisimme kiinnostuneita kaikesta, millä voi tehdä toiselle ja itselleen hyvää.
"Apuvälineet"
AWoman
8917
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joo kiinnostaa itseänikin.. Ja että mitä teette välineillä, päällä/sisällä? Ja asentoja joissa voi olla toisen lähellä samalla.. Ei aina niin itsestään selvyys! Meillä ihan perus sauva vibralla.. Toimii sisällä ja päällä :)
Tuntuu ihan oikealta sisällä, ja miksei päälläkin.Tuntuu ihan kuin miehen kanssa olis oikeesti, vaikka miestä ei ole mailla halmeilla....
onneksi ei apuvälineitä tarvitse joten säästyy nekin rahata.
Ilman apuvälineitä, eikö se ole ihan puisevaa koko homma??
on iso plussa ja toisesta aidosti välittäminen ovat lähtökohdat kunnon rakastelulle. Puisevuus on kaukana kahden toisiaan kunnioittavan ja rakastavan naisen seksielämästä. Täydellinen luottamus ja puhuminen luovat seksielämälle aivan mahtavat puitteet. Kaikki mikä tuntuu hyvälle molemmista on mielestäni (meillä) sallittua. Apuvälineillä tai ilman se on jokaisen henkilökohtainen asia, jota ei tarvitse kylillä toitottaa. Jokainen löytää omat kuvionsa aikanaan ja eri kumppanin kanssa on eri jutut ja kuviot. Pääsääntönä: Puhukaa haluistanne ja toiveistanne kumppanin kanssa ja kuunnelkaa myös toisen toiveita.... Siitä se lähtee......!!!!
.. on käytössä juuri feeldoe. Nautimme siitä molemmat .. ja se on kyllä hintaansa väärti. Myöskin erilaisia juttuja pystyy sillä tekemään.. jne.
Ihmiset ovat erilaisia, joten ei tietenkään voi kertoa, mikä se juuri oikea juttu kaikille olisi. Mut meillä se on feeldoe. Ollaan kokeiltu erilaisia muita vibroja ja dildoja. Seuraavaksi meinataan hankkia jotain muuta Lelo-merkeistä. Tsekatka vaikka netistä www.lelo.com
Kyllä tietenkin rakastelussa on tärkeintä kahden ihmisen läheisyys ja avoimuus omista toivomuksista. Molempien toiveena on välillä kokeilla myös niitä "seksileluja". Feeldoeta on harkittu, ehkä sellainen pitää ostaa. Ja onko kellään siitä huonoja kokemuksia, pysyykö paikoillaan tmv? Mites nuo Lelon tuotteet, onko niissä vastaavaa (joka on molempien sisällä)?
tuotanoin.Eikö nuoret enään jaksa?Missä kunto?toihan on sama kuin pesukoneen päälle hyppäisi ja pikkasen värisee sieltä ja täältä.
Eheeei naiset naiset.Oikeaa aitoa nuolentaa ei mitkään lelut voita.Jos jotain täytettä tarvitaan niin lämpöiset ja ihanan liikkuvaiset,pehmeät sormet käyttöön.Vaikka koko käsi jos paksuudesta välittää.
Kiihkeitä imutuksia ei vaan voi koneistaa.
Höpönlöpöö nyt oikeesti.