"Harhaisiksi osoittautuneiden ravitsemus- ja lääketutkimusten perusteella tehdään uusia, ja entistä näkemystä pönkitetään, maksoi mitä maksoi. Esimerkiksi jättisuuri tutkimus osoitti, että suurella osalla sydäninfarktin saaneista potilaista LDL-kolesteroliarvo oli viitearvojen rajoissa (alle 3,3 mmol/l). Tämähän osoittaa, ettei LDL-kolesteroli voi olla näiden ihmisten sydänkohtauksen syynä. Mutta mitä sanovat tutkijat? "LDL-kolesterolin viitearvoja on alennettava entisestään, jotta kaikkien sairastuneiden lukemat olisivat viitearvoja suurempia!"
http://www.tritolonen.fi/index.php?page=articles&id=248
http://www.tritolonen.fi/index.php?page=articles&id=248
Vastaukset 3
Vanhimmat
No tuossahan se selvästi seisoo, mitä tulos tarkoittaa:
"LDL-kolesterolin viitearvoja on alennettava entisestään, jotta kaikkien sairastuneiden lukemat olisivat viitearvoja suurempia!"
Tolonen on tietysti asiasta toista mieltä, sillä lisäainepillerikauppa ei käy, jos ihmiset hoitavat itseään oikeillä ja tehokkailla lääkkeillä.
lääkkeillä ????
syö oikein, niin ei tarvitse lääkkeitä
kalkki tukkii suonet, koska suomalaiset saavat liikaa kalkkia
kalkki ei imeydy luustoon, niinkuin pitäisi, koska suomalaisilla on D-vitamiinin puute
kalkki aiheuttaa infarktin ei rasva
lukekaan uusin luontaisterveys-lehti kirjastossa vaikka
kolesteroli on humpuukia
http://www.kuntolehti.com/main.php?type=news2&news=299&newsTempl=paatoimittaja