Turun baarit/yökerhot

Biletyttööö

Oltaisiin tässä kaverin kanssa lähdössä lähiaikoina Turkuun. Kertokaa keskustan lähellä olevavia erityisesti nuorten suosiossa olevia baareja ja myös miten helposti niihin pääsee ilman papereita. :)

3

3649

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopa joo

      baariin ilman papereita ei tee susta yhtään sen aikuisempaa eikä kypsempää vaan päin vastoin, lähinnä säälittää tollaiset pissikset jotka luulee olevansa kovinkin korkealla ravintoketjussa kun pääsee notkumaan viinakupin ääreen. mutta jos sun itsetuntos on tosiaan sen varassa että näkeekö tai tietääkö kaverit kun oot baarissa alaikäisenä, niin ei kai siinä voi kuin moittia vanhempia kun olet jäänyt terveelliseen kotikasvatukseen kuuluvasta rakkaudesta paitsi.

      • Biletyttööö

        Itse olen jo 18v, mutta kaverini ei (täyttää jouluna). Tarkoituksenamme ei ole kehuskella muille baariin menosta vaan haluamme vain pitää hauskaa, tanssia ja tavata ihmisiä. Tämä baariin meneminen tuli hetken mielijohteesta, emmekä ole siitä edes vielä aivan varmoja. Mutta kuitenkin tulevaisuudessa aiomme käydä Turun baareja läpi, joten suositelkaa ihmeessä hyviä paikkoja!


    • jooo o

      ei nuorten suosimiin mestoihin käytännössä pääse sisään ilman papereita. Jos nyt kuitenkin välttämättä haluatte yrittää niin tässä muutamia ideoita:

      k18 yökerhoja
      Night Club Marilyn (Lyni, kaupunkimme pieni legenda löytyy Eerikinkadulta. Teinimaineestaan huolimatta ehkä hulppein ja mukavin henkilökunta ikinä. Halvat juotavat ja ainakin vkoloppuisin meno katossa. Viikolla enemmän opiskelijabileitä yms)
      Onnela (en suosittele mutta löytyy torin laitamalta)
      Forte (Kristiinankatu 8, jos haluatte baariin viikolla ja selvitä siitä vielä tosi halvalla niin suosittelen tätä. La, Su valitettavasti kai k20? )

      k18 istuskelupaikkoja
      Poro (osa onnelaa, kävelykadulla)
      Papu (meksikolaishenkinen baari Eerikinkatu 8)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      172
      5263
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      43
      2595
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2202
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1749
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      82
      1374
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1291
    7. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      147
      1239
    8. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1213
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      106
      972
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      119
      913
    Aihe