Habbo Hotel liian lapsellinen 13v?

Niin onko näin, et Habbo Hotel alkas olee jo vähän lapsellinen 13-vuotiaalle pojalle?
10937
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Se on lapsellinen kenelle tahansa. Mutta eivätkös kaikki chatit yms. ole lapsellisia? Mutta koska kaikki pyörivät siellä, niin tuskinpa sun katu-uskottavuutes paljon kärsii.

Äänestä

No yleisesti se on suunnattu ala-aste ikäisille. Enimmäkseen siellä taitaa olla 2-5 luokkalaiset, eli vanhimmasta päästä olet. Päätä sitten itse, että onko se sinulle liian lapsellista.

Äänestä
  • heh..itse olen 15 ja käyn siellä aika harvoin

    Äänestä

  • huh kirjoitti:

    heh..itse olen 15 ja käyn siellä aika harvoin

    Eikös siinnä etusivulla lue, että yli 12-vuotiaille?

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Eikös siinnä etusivulla lue, että yli 12-vuotiaille?

    Siinä lukee 13v ylemmäs. Mut mitäs tolla ikärajalla on väliä kun oon jo sen yli.

    Äänestä

Juu mun mielestä aika lapsellista siellä on mutta saahan siellä toki käydä mutta lopetin siellä käymisen about puol vuotta sitten ja täytin viime kuussa 14 vuotta joten alkaa olee lapsellinen

Äänestä

Niin kannattasko alkaa käymään mielummin jossain ii2:sa, irc-galleriassa ym. paikoissa?

Äänestä

Oon saman ikäinen ku sinä ja käyn habossa joskus.
Paskan marjat siellä mitään 2-5 luokkalaisii oo!
Mitä mä siel oon käyny ni siel on kyl 12 vuodest ylös päin porukkaa.
Vanhimmat on varmaan 17 vuotiait...(Huom! Varmaan)
Eli ei must oo mitenkään lapsellista käydä siellä, järkevämpää siellä ku jossain suomi24 chateissa, mut ihan miten vaa...

Äänestä

Ei ole.. :) Käy siel jotkut 19-20vuotiaatkin! :)

Äänestä

mä voin vakuuttaa että se ei oo lapselista! mä oon jo kohta 13 mut mä vakuutaan että mä oon habbossa vaikka elämän loppuun asti =P (en kai nyt sentään?) mun mielestä habboon voi vaikka tulla joku 86 vuotias ihminen! hih =P muuten eihän habbossa tiedä miten vanha on (ellei kerro) ja jos kaverit pilkkaa niin älä välitä! :) terkuja

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Piraatti- kirjoitti:

Niin onko näin, et Habbo Hotel alkas olee jo vähän lapsellinen 13-vuotiaalle pojalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu