Mikä ihmelääke Kartalin?

i´m psori

Löytyykö kyseisestä lääkkeestä tietoa, mitä se sisältää ja miten se auttaa?

Älä ole hölmö ja laita rahaa lääkkeeseen, mistä ei ole tuoteselostetta saatavilla edes netistä.

On täysin varmaa, että se sisältää kortisonia, mitä muuta? Se muu voi olla vaikka sianpaskaa ja vaikkapa venetervaa.

Jos tuo Kartalin olisi ihmelääke psoriin, niin se olisi tutkittu ja siitä olisi kyllä psoriasisliiton sivulla suositeltu. Myös kyseinen "lääke" olisi varmasti saatavilla myös paikallisista apteekeista. Tuota "lääkettä"
en edes kokeilisi, koska sen sisältämiä aineita en tiedä.

Jotkut täällä kertoo sen ihmeellisestä vaikutuksesta ja kuitenkin ystävät, jotka ovat sitä kokeilleet ovat ymmällään kun se ei auta.

Ihmettelen vaan tuon ihmelääkkeen kehujia. He suorastaan hyppivät syliin kehuessaan lääkettä, mistä ei ole mitään tutkimustuloksia.

Pitää ottaa huomioon myös se, että usko johonkin lääkkeeseen parantaa, vaikka sillä lääkkeellä ei olisi
lääketieteellisesti mitään parantavaa vaikutusta esimerkiksi nyt psoriasikseen. Kun tarpeeksi moni jankkaa sitä, että esimerkiksi sianpaska auttaa psoriin, joku uskoo sen ja tuntee ihonsa paremmaksi, saman tekisi esimerkiksi savi tai sadevesi.

Nyt varmasti nähdäänkin tähän aloitukseen kiukkuisia viestejä, mitkä puolustavat jotain rohtoa, mistä ei ole tutkimustuloksia. Toivottavasti joku asiallinen laittaa ko. "lääkkeestä" faktaa, kun sitä ei jostain syystä löydy edes suomen viranomaisilta.

2

963

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kartlinin käyttäjä

      kirjoitelmias! Et taida osata reppana edes googlettaa jos väität ettei Kartalinista löydy netistä mitään.
      Käytän sitä tälläkin hetkellä ja enpä vaihda mihinkään tehottomiin vaarallisiin lääkevoiteisiin. Ensinnäkin ei sisällä tippaakaan kortisonia eikä tervaa ja laitan sulle tässä vähän tietoa kun et itse sitä näköjään osaa hakea. Alko-ongelmainenko olet? Se ei auta eikä sen kanssa saa käyttää alkoholia joten ei kaiketi tehoa kaltaisiisi.


      http://www.verkkoapteekki.fi/product_info.php/products_id/40542

      • p

        kyllä kummaa tekstiä?vai kuulutko niihin joihin lääke ei tehonnut mitenkään ja siitä syystä katkerana soimaat muita.Tietoa löytyy tuotteesta ja itse sivelisin vaikka paskaa psoriin jos tietäisin että sillä pääsisin tästä taudista eroon.Ja mitä haittaa lume-vaikutuksesta on kenellekkään?????


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1288
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      824
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. 32
      645
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe