Nikon Coolpix 3100 liitin

Mikä on johdon liittimen nimi/tyyppi joka laitetaan kameran kyljessä olevaan liittimeen
(esim. kuvien siirto pc:lle) ???
Mikä on kameran liittimen napojen kytkentä , löytyykö jostain tietoa ???
1526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei tarvitse liittimiä ja napoja miettiä kun hankit muistikortinlukijan. Ei maksa paljon ja on paljon kätevämpi kuin kameran kytkeminen tietsikkaan. Ei myöskään kuluta kameran akkua. Muistikortin lukijan kun liität tietokoneeseen ja kortin lukijaan sinne ilmestyy siirrettävä levy, josta kopioit kuvia niinkuin muutakin dataa paikasta toiseen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lIIllII kirjoitti:

Mikä on johdon liittimen nimi/tyyppi joka laitetaan kameran kyljessä olevaan liittimeen
(esim. kuvien siirto pc:lle) ???
Mikä on kameran liittimen napojen kytkentä , löytyykö jostain tietoa ???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu