Mitäääh! Pitääkö paikkansa että Sedu lopettaa Armaksen Kotkassa? Eikaii!
Armas
ladybaila
9688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
koko mesta .
tilalle tulee Virulainen Urmas ravintolaketju jota luotsaa Vello Purujok. Sisältönä on laulua ja tanssia jopa ilta yhdeksään saakka.
Minkä takia "sedun juoppolat" koetaan aina huonoina paikkoina? missä perustelut tällekin tapaukselle?
itse en kykene ymmärtämään tuota ihmeellistä ajattelutapaa en sitten millään.itse tykkään sedun paikoista siinä missä muistakin ravintoloista. tässäkin kaupungissa vaan ja ainoastaan plussaa jos on vaihtoehtoja illanviettopaikkojen suhteen. Todella harmi mikäli tilalle ei tule mitään uutta illanviettopaikkaa..
Verot maksamatta, palkkoja maksamatta ja nimen vaihto, ja taas voi mennä vuoden tai 2 eteenpäin. Eli remontti varmaan on tämänkin keiton nimi taas kerran. Mutta paikka on teinihelvettinä tunnettu ja täys paska mesta, ja miksi kaikissa noissa paikoissa on sama teema, vitun kova meteli konemusiikkia 170 desipeliä ja juoppojen huutaminen siihen päälle. Koskas tulee sellainen ns seurustelupaikka, missä soi korkeintaan taustalla hiljaa jokin musiikki, ja voi nauttia ajatuksien vaihdosta ja sosiaalisesta kanssaolemisesta.
Tere tulemast uus uljas Urmas restorante kuha omb plotnik tehä uus kaluste ja saapuub prostitutka paikal.
Teille tulee sinne Tivoli. Samaa Sedu-mättöö kuin aiemminkin. Jos vanhat merkit paikkansa pitää, niin "remontti" kestää korkeintaan kaksi viikkoa, ja sitten älyttömät megabileavajaiset (ilmaiset drinkkiliput huom!). Seinillä vähän uutta muodikasta tapettia ja ehkä pari uutta peiliä seinällä. Tirehtööri sun muut Tivolin pyörittäjät samoja vanhoja, kuin Onnelan, Armaksen ym. ym. aikoihin. Onnee!!!!
....laitetaan tämäkin Lindelöfin ja SDP:n piikkiin! Näinhän se täällä toimii. Kun ei olla YRITTÄJÄYSTÄVÄLLISIÄ!!
(Olisiko Sedun konsepteissa ja hinnoittelussa mitään vikaa? Tuskin. Kyllä kaikki on SDP:n syytä.)
Näin huomauttaa jarzu.
En tiedä onko vaikutusta, mutta viikonloppuna oli kupaviranomaisten tehoratsijat ja kuulemma kovasti huomautettavaa Kotkassa.