Osaako joku sanoa miten on mahdollista, että BB-tunnari katkaisee virran LG taulutelkkarista joka kerran. Mikään muu ohjelma/kanava/musiikki ei onnistu tekemään samaa temppua. Jos vahingossa kääntää subille BB:n aikaan, niin TV protestoi menemällä kiinni? Tää ei oikeesti ole mikään vitsi. Mä kyllä kestän, jos se vaan sammuu BB:n aikaan mutta onkohan tää sellainen ongelma joka leviää pidemmän päälle muihinkin ohjelmiin/kanaviin? Eli siis osaisiko joku viisas sanoa, mitä kannattaisi tehdä? Takuu on valitettavasti ummessa jo.
Taulutelkkarista katkeaa virta, kun tulee BB-tunnari?
Todella ihmeissään
4294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Televisiokin tietää sen, mitä sinä et: BB on p..ka ohjelma, eikä sinun ole syytä tylsistää päätäsi sen tuijottamisella.
Näinpä. Näinpä.
Olisit lukenut tarkemmin. Mä en kato BB:tä ja jos kattoisin voisin kattoa sitä toisesta telkkarista. Ongelma on se, että pelkästään BB-mainoksessa tuleva tunnari saa telkkarin sulkeutumaan. Tai jos vahingossa kanavilla surffaillessa osuu BB:n aikaan subille. Kuten sanoin, niin tän vielä kestän, mutta entä jos ongelma leviää muihin ohjelmiin/kanaviin.
Tuossa joku kirjoitti että virta katkeaa, koska ohjelma on p..aa. Onhan televisiollakin tunteet tai ainakin itsesuojeluvaistoa. Minulla oli aikoinaan televisio (Zanussi) joka oli sitä mieltä ettei ukonilmalla saa katsoa televisiota. Aina kun ukkonen alkoi hiljalleen jyristä tv sammui. Muuten telkkari toimi hienosti ja kesti yli 15 vuotta.