Hannu Kemppainen

J.Pennanen

Keskustapuolueen olisi kannattanut laittaa ensi kevään eduskuntavaaleihin ehdokkaaksi Kajaanista terveyskeskuslääkäri Hannu Kemppainen.
Olisi mennyt oikeat terveiset eduskuntaan mm. Kainuun hallintokokeilun todellisesta tilanteesta.

11

3584

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • T.Jänsteman

      'Et voi kulkea väkijoukossa totuuden soihtu kourassasi ilman että poltat jonkun partaa'

      Hannu Kemppainen on jo luopio omassa puolueessaan tai entisessä. Ei ne kuule Kainuun maakuntayhtymän sadat keskustalaiset virkamiehet hyvällä katso, että yksi äijä heiluttelee vaivalla ansaittua virkapallia. Vaikka oikeassa hän taitaa olla sote-puolen tehottomuutta kauhistellessaan.

    • ehbaebn

      Eivät näytä äänet kepulle kelpaavan. Ympäri Kainuuta olisi satanut ääniä ehdokkaalle, joka uskaltaa arvostella hallintosekoilua.

      Suurin osa kainuulaisista joutuu nyt kääntämään kaikki kivet löytääkseen sopivan ehdokkaan, jotta maakuntaköyhtymä saadaan sille kuuluvalle paikalle eli historian roskakoriin.

    • Näkemyksiä !

      Tässä asiassa ei mielestäni ole kysymys siitä onko Hannu Kemppainen kansanedustajaehdokas vai ei. Ne asiat mistä hän on täysin perustellen lehdessä kirjoittanut eivät anna sijaa pienimmällekään epäilylle siitä etteikö hänen esittämänsä näkökannat ole vedenpitäviä. Niin hyvin hän kirjoitti näistä asioista ja vankkojen kokemuksiensa pohjalta.
      Kunnallisen demokratiankin kannalta on ilo nähdä että löytyy kirjoituksia jotka ovat pelkkää asiaa eikä veneen keikuttamista ja räkänokka vänkäämistä.
      Hyvä Hannu, asiat taitaa sittenkin olla juuri noin miten kijoitit ja hyvä että olet täällä Kajaanissa näitä esille tuomassa.

    • Ou jeees

      Hannu vetämään hallintoikokeilua !

      • Tysonin mike

        Eikös hää siellä jo ollutkin, muistaakseni lööpeissä oli ettei ihan mennyt kaikki putkeen


      • H. on perseestä
        Tysonin mike kirjoitti:

        Eikös hää siellä jo ollutkin, muistaakseni lööpeissä oli ettei ihan mennyt kaikki putkeen

        mikään ihme, ei ole lääkärinäkään kummoinen. Siltä puoskarilta pitäisi ottaa lääkärinlupa pois.


      • saatana niin
        H. on perseestä kirjoitti:

        mikään ihme, ei ole lääkärinäkään kummoinen. Siltä puoskarilta pitäisi ottaa lääkärinlupa pois.

        ei enää yhtään näitä hyvä veli-kurppia, maakunta eikä maa muutu jos samat pahviaivot
        tekee kaiken niinkuin on tehty 30 vuotta. riittä jo homekorvat.


      • Juri_Sti
        H. on perseestä kirjoitti:

        mikään ihme, ei ole lääkärinäkään kummoinen. Siltä puoskarilta pitäisi ottaa lääkärinlupa pois.

        Siinäpä on taas herjaava viesti, josta saa kivasti poliisitutkinnan ja kunnianloukkaussyytteen käyntiin.
        Ähäskutti!


      • H. on perseestä
        Juri_Sti kirjoitti:

        Siinäpä on taas herjaava viesti, josta saa kivasti poliisitutkinnan ja kunnianloukkaussyytteen käyntiin.
        Ähäskutti!

        on vain minun ( ja monen muun tuntemani henkilön) mielipide. En enää ikinä mene Kemppaisen vastaanotolle, vaikka henki lähtisi.


      • Kaunaasi !
        H. on perseestä kirjoitti:

        on vain minun ( ja monen muun tuntemani henkilön) mielipide. En enää ikinä mene Kemppaisen vastaanotolle, vaikka henki lähtisi.

        Ei hengettömät kuulu vastaanotolle vaan ruumishuoneelle.


    • Anonyymi00011

      Kova naistenmies tuhosi aikanaan yhden nuoren naisen mielenterveyden

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1083
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      847
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      783
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      529
    6. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    7. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      521
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe