Malagasta Helsinkiin? Voit auttaa koiria!

Malagalaisen emäntä

Oletko lentämässä Malagasta Suomeen? Olisi hienoa, jos voisit ottaa tuodaksesi koiratarhalta Suomeen matkaavan kulkukoiran. Tämä ei maksa mitään, eikä vaikuta sallittuihin matkatavaramääriin.

Espanjassa hylätään etenkin metsästyskoiria vuosittain jopa puoli miljoonaa yksilöä ja niitä pahoinpidellään hyvin julmasti esim. juoksuttamalla kuoliaiksi. Koiria heitetään roska-astioihin ja kivitetään. Malagassa toimii yksityisten ylläpitämiä koiratarhoja, joissa koirat saavat ruokaa ja suojan. Adoptiokoteja, jotka sitoutuvat ottamaan koiran hoitoonsa sen loppuelämäksi, etsitään aktiivisesti ympäri Eurooppaa. Suomeen espanjalaisia katukoiria tulee vuosittain joitakin satoja.

Haluaisitko sinä auttaa koirien pelastamisessa ja samalla aiheuttaa suurta iloa perheelle, joka odottaa uutta perheenjäsentään Suomessa? Ryhdy lentokummiksi!

http://www.espanjankoirat.com/baseinfo/lentokummit.html

Kiitos!

1

436

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öikoiop

      Kannattaa ne tautiset elukat pitää siellä vaan, eikä tuoda niitä Suomeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      822
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      790
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      73
      600
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      49
      600
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      589
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      575
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      530
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      527
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      522
    Aihe