Oletko lentämässä Malagasta Suomeen? Olisi hienoa, jos voisit ottaa tuodaksesi koiratarhalta Suomeen matkaavan kulkukoiran. Tämä ei maksa mitään, eikä vaikuta sallittuihin matkatavaramääriin.
Espanjassa hylätään etenkin metsästyskoiria vuosittain jopa puoli miljoonaa yksilöä ja niitä pahoinpidellään hyvin julmasti esim. juoksuttamalla kuoliaiksi. Koiria heitetään roska-astioihin ja kivitetään. Malagassa toimii yksityisten ylläpitämiä koiratarhoja, joissa koirat saavat ruokaa ja suojan. Adoptiokoteja, jotka sitoutuvat ottamaan koiran hoitoonsa sen loppuelämäksi, etsitään aktiivisesti ympäri Eurooppaa. Suomeen espanjalaisia katukoiria tulee vuosittain joitakin satoja.
Haluaisitko sinä auttaa koirien pelastamisessa ja samalla aiheuttaa suurta iloa perheelle, joka odottaa uutta perheenjäsentään Suomessa? Ryhdy lentokummiksi!
http://www.espanjankoirat.com/baseinfo/lentokummit.html
Kiitos!
Malagasta Helsinkiin? Voit auttaa koiria!
Malagalaisen emäntä
1
397
Vastaukset
- öikoiop
Kannattaa ne tautiset elukat pitää siellä vaan, eikä tuoda niitä Suomeen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2181481- 961296
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41138Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171126Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9948Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86920Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66885- 32860
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest38806Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii54805