Kumpaa horoskooppia silloin on, kun on syntynyt
aivan merkkien rajalla. Toisinaan kuin leijona
ja toisinaan ihanan hirveä neitsyt.
Mieheni on ihana Kalat,joka kuuntelee kun neit-
syt tekee analyysia itseään vaivaavista asioista.
aivan merkkien rajalla. Toisinaan kuin leijona
ja toisinaan ihanan hirveä neitsyt.
Mieheni on ihana Kalat,joka kuuntelee kun neit-
syt tekee analyysia itseään vaivaavista asioista.
Vastaukset 8
Vanhimmat
..samana päivänä syntynyt. Ja n.30-vuotta saanut kuulla olevansa tyypillinen neitsyt, niin hyvässä kuin pahassakin :-)
Mä oon kans syntyny 25.8 ja en oo mielestäni kovin puhdaspiirteinen neitsyt. Tosin välillä mietin vanhempien vaikutusta luonteeseen, ku äiti on neitsyt ja isä leijona. Sukulaisten mielestä oon yhtä räiskyvä ja itsepäinen kuin isä.
Mun mielestä sillä on kyllä väliä onko syntyny merkin alku- vai loppupäässä. Eli elokuussa syntyneillä taitaa olla jellonan vaikutusta merkissä.
Mää oon kans syntyny 25.8... Ja välillä musta tuntuu että mun ego on yhtä iso ku leijonalla... Mutta useimmiten mua hallitsee neitsyt ja kaikki valittaa, että mää oon niin neitsyt eli kriittinen ja analysoiva, mutta kai sillä omalla luonteella ja ympäristön vaikutuksilla on osuutta asiaan...
Olen syntynyt päivää ennen sua.... Ihan aito impi olen. Pikkutarkkuutta löytyy. Ikä onneksi hionut liiat pois. Leijonaksi en itseäni tunnusta.
ripaus molempia,.. Mutta varmemmin Sinä neitsyt olet, ku neitsyt alkaa 23. pv
Jolloin minä olen syntynyt(23.8) ja se onkin vaikeampaa määritellä omaa horoskooppiaan,..kun huomaa ettei todellakaan ole mikään perus neitsyt,..
Minä en teidä pikkutarkasta mitään (paitsi keskittyesäni) saatika siivous "hulluudesta",...koska paikat saattaa olla yhden jos toisenkin tovin hieman "rempallaan"..
mä oon kans 25.8 ja vaikee on munkin itteeni määritellä ku oon kyllä pikkutarkka ja arvosteleva, mut joskus yhtä suurisuinen kun leijona...:) vaikee mennä sanomaan..kai se neitsytä kuitenki enemmä on..
Mäkin oon syntyny 23.8 ja oon hiljainen ja en todellakaan pikkutarkka.
Ehkä koko systeemi kaatuu jos syntyy rajalla ja rajatapaukset muuten vain nousee muuta yhteiskuntaa ylemmäksi.
Mä oon myös syntyny 25.8.(1984) ja oon tyypillinen Neitsyt (Huumorintajulla varustettu,meillä Neitsyillä on hyvä huumorintaju) Muuten me 25.8. syntyneet ollaan Neitsyitä,eikä syntymäpäivämme ole kahen merkin rajalla.Neitsyt alkaa 23.8. tai 24.8. Jo 24.8. syntyny on Neitsyt :-)