Kun olet pikkujouluissa otatko sinne mukaan pulinapalstatulosteita?
Pikkujoulugallup
En tulosta mitään
28358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
http://www.youtube.com/watch?v=qkKsaqGe164&feature=related
No jos jotain sopivaa löytyy niin miksen ottaisi. :) Tänä vuonna lähdetäänkin yksiin pikkujouluihin ihan Helsinkiin asti, jotain ideoita voisin ottaa vastaan... pitäisi vaan jotenkin sopia norskeille.
Entäpä se joka joutuu poliisikuulusteluun kuten alemmassa ketjussa sanotaan että tutkintapyyntö on tehty ;;))) Ottaako hän mukaansa pulinatulosteita vai myöntääkö kaiken??? Hah hah hah LOLLOTILOO vai alkaako vääntää poliisin kanssa- kuinka naurattaa- ja yrittää selvittää poliisille miten nimimerkkiään on loukattu niin että piti tehdä rikoksia ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Naurattaa hah hah
Kantsii muuten myöntää, nää kus on niin helppo tarkistaa että valehtelu siinä kuulustelussa vaan hermostuttaa poliisit ;;;;;;;;;;;;;;;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Se rangastus voi koveta.... Niissä pikkujouluissa ei kahvia tarjoilla ;;;;;))))) Kiva varmaan oottaa ;;;)))))))))
Suunnittelijat ovat ohjelman laatineet etukäteen:) Ei kai sinne kukaan mitään pulinapalsta printtejä raahaa:)
Tietokilpailukymysykset, lauluvihot...kuten leikit ynnä muu ohjelma ja kilpailujen rekvisiitat ovat itse tapahtumassa jo valmiina.
Mitä mieltä olet sitten siitä, että aiheet henkilöidään pulinapalstalta ?
Tallensin viestisi... Siitä saa yhden hyvän pikkujoulujen tietokilpailukyssärin jossa arvuutetaan kirjoittajan ikää:))) Joten tattista.
Onneksi meillä on tasokkaat pikkujoulut, eikä mitään lapsellisia paperilappuleikkejä, ensin joulukonsertti ja senjälkeen tasokkaaseen ravintolaan jouluaterialle.
Todella mielikuvituksetonta sinulta. Etkös sinä ole väittänyt ettei pulinapalsta näyttele elämässäsi mitenkään tärkeää osaa,kuitenkin otat pulinapalstalta viestejä kerrottavaksi työttömien illanvietoissa ja pikkujouluissa. Säälittävää.
Et kai sinä nyt jo kuvittele niitä ihmisiä kenen kanssa ja missä vietän pikkujouluja??
palstalla riehut!!!
Et sää niinku raahaat ne pulina kopiot pikku jouluus jo etu kätehen -))))
Pitkä päivä.......takana. Lounastauolla voi hyvin omantunnoin käydä palstallakin:))
Poistatit viestin jossa puhuttiin sinun omista kirjoituksistasi? Olethan kertonut tulostaneesi näitä keskusteluja kalvoille ja sitten esittänyt niitä työt.yhd. illanvietoissa.
Ei mitään kuvittelua vaan sinun omia kertomuksiasi vai olivatko ne valhetta?
meille ev.luterilaisille, onhan se ensimmäinen adventti ja koko paaston alku, niin totta kai otan mukaani siihen hartauteen kaikki omaiseni, lähimmäiseni, tuttavani ja myöskin vihulaiseni sekä heidän riennaavat kommenttinsa pulinapalstatuloksisia myöten.
Miten muuten voisin pyytää Jumalalta anteeksi heidän käytöstään, jos dokumentit puuttuisivat???
Parempi myöhään kun ei milloinkaan!
Voisi ottaa ja pistää näitä nimimerkkejä oikein alta lipan porukalla ja nauraa heille! ;D
nämä ovat :) Kaikki tappelevat keskenään, poissa olijat haukutaan ja lopuksi itketään, kun kukaan ei arvosta ;)
Ohhoh...kaikenlaisia pikkujouluja sitte...onneksi en ole koskaan tuollaisiin pikkujouluihin tarvinnut osallistua...,-(
tuosta pomon mollaaminen ;)
Just meinasin huomauttaa, mutta ehdit sitten ensin. ;D
karmea moka. Miten sen saattoikin unohtaa, vaikka kuuluu ihan perinteisiin????
kuka täältä kenenkään arvostusta kaipaa, eikös ne ole siellä livessä!! ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
paikan päällä onneksi kuitenkaan pääse unohtumaan. ;D
että pikkujouluissa itketään ja kukaan ei arvosta!! Sorry! =)))))))))))))))
asia on harvoin kirjoitettuna näkynyt fakta :)
Mulla on aina ollut erittäin mukavat pomot, parin kanssa jopa ystävystyin, ja kyläillään vielä vuosienkin jälkeen toisillamme...
Korkeintaan tekstiviestissä. ;))
Koska olet ollu duuunin pikkujoulujuhlissa
Voi kuule kyllä on niin monet hauskat pikkujoulut vietetty hyvässä porukassa...nykyään on hieman erilaiset, tai erilaisessa porukassa...tänävuona vietetään pikkujoulut Lahti-hallissa tän kuun lopussa.