Ekenäs: Hu-huu!!!

Niin_noI

Moikka.

Onkin pitkä aika siitä, kun viimeksi pääsin koneen ääreen.
Missäkö olen ollut? Eristyksessä!
Se meidän tsuf-tsuf-reissu Marienhamniinhan päättyi surkeasti Hangön satama-altaaseen, jossa me rectumit levällään kelluttiin siihen asti, kun kiltit valkotakkiset sedät tulivat hakemaan meitä takaisin Ekenäsin rauhaan. Minua pidettiin syyllisenä koko hommaan, vaikka minä olin pelkkä konduktööri siinä tsuf-tsuffissa; sain käydä joka vaunussa!

Takaisin Ekenäsiin tultua, sain monta piikkiä persuksiin ja koura kaupalla punaisia pillereitä ja pyttyyn. Aika kului kauniita värejä katsellessa ja ufo-hemmot otti minuun yhteyttä ja kertoivat että Lukenut -niminen kaveri olisi tulossa kanssa tänne Ekenäsiin, koska sillä alkaa kuulemma olla identiteetti ongelmia; se ei tiedä että onko hän suomenruotsalainen vaiko ruotsinsuomalainen, ja sen vuoksi käyttää useita nimimerkkejä kirjoituksissaan. Minusta hän on kyllä umpisavolainen , mitä olen hänen kirjoituksiaan tällä palstalla lukenut. Ja ei hän mitään tiedä, vaikka nimimerkeissään niin väittääkin välillä.
No_niin, joka tapauksessa tervetuloa vaan. Voimmekin sitten yhdessä kuunnella sitä satua Ahvenanmaan valloituksesta, kun se on niin kiva. Se lyö kyllä kaikki Andersenin sadut kertaheitolla.

Varmaan Lukeneen kanssa yhdessä pärjäämme sille nutturapäiselle hoitajalle, joka on aina antamassa perähuuhtelua minulle, koska se kuulemma rauhoittaa minua ja saa myös ajatukseni paikalleen, kun aivoista on pölyt huuhdottu. Hmm, mitähän nyt tuokin tarkoittaa?????

Muuten tällä lohkolla aika rauhallista.
Olen tosin alkanut suunnittelemaan poikien kanssa uutta junamatkaa eli tsuf-tsuf-reissua, kuten me sanotaan. Olen jo varastoinut Erioilia tarpeeksi mukaan, jotteivät rectumit mene ihan huonoon kuntoon. Olisihan kamalaa jos meisseli leikkaisi kiinni rectumiin.
Nyt matka olisi suunnattu meidän jokaisen toivemaahan, myös Lukeneen, Niuvanniemeen. Aaah, siellä aurinko paistaa, ruoho on vihreätä, pillerit sinisiä, ei pakkoruåtsia ja sokerinapohjalla: kukalliset pakkopaidat!!!! Ne niin pukevat minua.

Nyt täyttyy mennä: on iltaruoan paikka ja nyt joku Tala niminen hemmo on puurolautasten maalina.

Palaillaan.


Joko valkoinen on kukallinen?
Punaisia pillereitä sinisten sijaan = Röyhkeää hoitajataidottomuutta !!
Tammisaari nyt = Pakkoruotsi aina !!
Sanonpa vielä yhden asian: Niuvanniemi !!

6

484

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lukenu tielä

      Myö tielä vuo ollaa ei myö muuta tehhäkää. Terveisiä lähetettää kaikille sinne peräsuolenojalle
      Hilma tussa vua nauraa hihittää ja juo pilsneriä. Myö lähetää kohta saunaa ja otetaa sitten pilsneriä.
      Ennee en lähe hoitoloihi ku tännää piesi karkoomaa sieltä.

      Palataa vua väkise Niin_nollille koitaha pärjäillä

      • Myö tieltä vua

        Terveisiä sinne Ahvenanmuole kohta tullaa käymää kattomaa ruotsalaisia ja teijä kulttuuria.
        Joko teilä suovat sumenkielisetkii jonkunlaista arvoa Ahvenanmuola?


      • yks' kaks'
        Myö tieltä vua kirjoitti:

        Terveisiä sinne Ahvenanmuole kohta tullaa käymää kattomaa ruotsalaisia ja teijä kulttuuria.
        Joko teilä suovat sumenkielisetkii jonkunlaista arvoa Ahvenanmuola?

        Täällä palstalla nuo samat örinät vaan jatkuu. Väsyttävää ja tympäisevää hohoo jaa jaa


      • Niin_noI
        yks' kaks' kirjoitti:

        Täällä palstalla nuo samat örinät vaan jatkuu. Väsyttävää ja tympäisevää hohoo jaa jaa

        VAI MITÄ!!


      • ålänningen
        Niin_noI kirjoitti:

        VAI MITÄ!!

        du borde kanske söka hjälp?

        ELLER HUR?


      • Niin_noI

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      70
      1113
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      64
      882
    3. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      866
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      53
      858
    5. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      190
      851
    6. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      725
    7. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      712
    8. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      706
    9. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      206
      700
    10. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      30
      652
    11. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      578
    12. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      54
      569
    13. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      42
      548
    14. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      169
      474
    15. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      474
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      468
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      427
    18. Makeinen, asiaa sinulle

      Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il
      Ikävä
      28
      403
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      394
    20. J-mies!

      Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin
      Ikävä
      32
      382
    Aihe