Keskiviikon helsingin sanomissa uutisoitiin tiistain ottelusta hyvin mitkä olivat valmetajan ja mitkä pelaajien virheitä. Jos on mahdollista kannaatta etsiä kyseinen juttu käsiin.
Kysymyksiä on pääasiassa kaksi eikö Suomella ole tarpeeksi hyviä pelaajia ja pitääkö Baxter erottaa, koska tappiot Baxterin syy.
Olisihan Baxterilla ollut varaa valita parempia pelaajia joukkueeseen Unkari ottelussa ja sekö on vain pelaajien vika jos hän ei sitä tee. Hetemaj ei mahtunut kokoonpanoon. Syy Baxterin ei valinnut. Eremenko Junior ei saanut enempää peliaikaa kenen syy. Baxterin.
Baxteri sanoi tähän malliin vielä pelin jälkeen jos Eremenko Junior olisi pelannut enemmän me oltaisiin hävitty vielä enemmän. Kuka antoi ratkaisevan syötön maaliin.
Aiheesta lisää:
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2010101312512826_jp.shtml
Yksi asia on täysin fakta kaikkea huonoutta ei voi kaata vain Stuart Baxterin niskaan, mutta hän on se joka pelaajat valitsee, taktiikan luo ja koitttaa saada joukkueen iskuun. Olisi Juniorilta aika mihentyö jos kieltäytyy edustamasta Suome jos Baxter on vielä San Marino pelissä valmentajana. Syykin ja hyvä perustelukin on jo valmiina.
Mikäli palloliitto haluaa päästä halvimman kautta niin se voi tarkoittaa Styart Baxterin erottamista elleihän itse eroa. Eiköhän ole jo hyvin selvää jos Baxter jatkaa ketä kiinnostaa tulla katsomaan paikanpäälle peliä San Marinoa vastaan. On myös se pelko, että muihinkaa tuleviin peleihin ei riitä katsojia. Mistä palloliitto sitten käärii tuloja jos on vain paljon enemmän menoja.
Baxteria on myöskään ihan turha siirtää muuhun tehtävään maajoukkueesa. Onhan se nyt selvää, että koko joukkueen ilmapiiri on erittäin huono.
Jos Baxteria ei eroteta tai hän eroa ja hän jatkaa päävalmentajana ainoa mikä minulle kelpaa lopuista karsintapeleistä on voitto. Eivät edes tasapelit tyydytä millään miehistöllä Hollantia ja Ruotsia vastaan.
Jos suomalaisia jalkapallon ystäviä haluttaa saada parasmahdollinen tulos tulevista MM-karsinnoista on toimittava. Mikäli Baxter jatkaa 15.10 pidetyn tiedotustilaisuuden jälkeen ja on mukana joukkueessa San Marino ottelussa kannattajien vastalause on seuraavaa. Vielä yksi mielen ilmaus jollain tapaa ja toinen kukaan jolla ei ole lippua San Marino peliin ei sitä osta eikä mene edes ilmaislipulla katsomaan peliä vaan katsoo sen televisiosta.
Lähes tyhjän katsomon ja jälleen isojen tappioiden jos minkä pitäisi herättää palloliitto. On ihan sama paljon Suomi voittaa San Marinon jos Baxter on mukana se ei tilanneetta muuta mihinkään. Faniryhmä ainakin voisi ilmoittaa, että paikalle tullaan vasta kun Stuart Baxter on jättänyt hyvästit Suomenmaajoukkueelle.
Halvin ratkaisu voi olla Baxterin potkut
Articel
0
251
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1594253
- 153142
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1352690- 252288
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.552183Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191838Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391695Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301684Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581286Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341151