Tilasin soneran verkkokaupan kautta läppärin liittymän,nyt tulin katuma päälle enkä tahdokkaan sitä .Eihän sopimusta synny jos en lunasta pakettia postista(sehän palautuu takaisin)???????????
Epätietoinen mummeli...
4
377
Vastaukset
- untokuurna
Sopimus on jo syntynyt mutta lunastat laitteen ja annat sen takaisin virkailijalle ja ilmoitat, että teet asiakaspalautuksen.
Kannattaa tutustua Laitteiden myyntiehtoihin:
http://www.sonera.fi/asiakastuki/verkkokaupan takuu ja ehdot- epätietonen m....
siinä luki, että sopimus syntyy kun asiakas/sonera on allekirjoittanut sopimuksen tai kun sonera on hyväksynyt asiakkaan tilauksen....eli se on "syntynyt"kun sähköpostiini tuli viesti että tilauksesi on vastaanotettu jne...Voi pas...a eli kun teen heti asiakaspalautuksen ja säilytän lapun(palautus)asia on kunnossa/ko?????
- lli.m,.,
Heti maanantai aamuna känny käteen ja perumaan.Jos laite tullut kotiin niin 14vrk aikaa perua ja palauttaa laite soneralle.
- fdgdfgdfgfdg
Fiksu päätös. Ei Soneran kanssa pidä ryhtyä mihinkään sopimussuhteisiin. Se firma vie asiakasta kuin kermanekkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257543Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66120Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1075655Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943