jsv-trailer

rs

onko kellään kokemusta jsv-trailer kärrystä. olen vertaillut eri kärryjä ja tämä kiinnostaisi vaihtoehtona. haen tuollaista jarrullista 350x150 kokoista kärryä. tällä hetkellä pohdin tämän, kärpän ja respon välillä. jos on tietoa millainen käytössä ja millainen niin kestämään haluaisin asiallista tietoa. onko jokin kohta joka hajoaa?

2

3758

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rs

      kävin kattoos noit ja ainakin päällisin puolin näyttää hinta / laatu kohtaavan hyvin. kärry vaikuttaa tukevalta ja tulee auton perässä huomaamattomasti (ainakin volvon ja chevyn) vaikka onkin melko kookas (1800x4000). palvelu oli asiallista ja myyjä teki kevyen toimintatarkistuksen lähdettäessä, joten kaikki oli kunnossa pihalta lähdettäessä. olen nyt vetänyt kärryäni reilu 1000km ja vaikuttaa asialliselta. vielä ei ole moitittavaa, joten suosittelen tutustumaan vaihtoehtoon mikäli on pohjanmaalla päin.

    • Anonyymi

      Muutaman vuoden nyt ollu itellä välimallin koko. On kyllä pirun tukeva laitos. Vertailin ja soittelin eri valmistajille kärryä harkitessani ja tää oli ylivoimasesti selkein valinta. Ei tartte jännittää onko aisa kohta mutkalla tai alkaako mätänemään kösiin, kun on umpiputkinen, hitsattu ja upposinkattu runko. Lehtijouset vääntösauvojen sijaan niin tulee pomppimatta perässä. Ei veny eikä vanu vaikka olis reilu tonni kuormaa päällä (paitsi renkaista jos ei painetta riittävästi). Suosittelen! Ja myyjä/valmistaja/firman omistajakin oli kaiken lisäksi fiksu ja mukava tyyppi. Soitelkaa ja kyselkää häneltä niin ei tartte uskoa pelkästään internetin höpinöitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      92
      1806
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1272
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1133
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      74
      1004
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      105
      909
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      838
    7. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      752
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      751
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      701
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      683
    Aihe