Kysyisin onko tällä TV-kortin mukana tulleella ohjelmalla(Win Tv 2000) mahdollisuus ajastettuun ohjelman äänitykseen kovalevylle vai pitääkö mun aina olla pelipaikalla kun jotain haluan saada talteen? Itse en ainakaan pienen tutkiskelun jälkeen ole tämmöstä mahdollisuutta havainnut.Onko antaa vinkkejä millä ohjelmalla se onnistuisi? Kiitos jo etukäteen.
Hauppauge WinTv go2
Api
5236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Em. kortin mukana pitäisi olla valmistajan tietojen mukaan sellainen ohjelma kuin Sheduler. Se on erillinen ajastinohjelma. Tarkistappas, että olet ladannut sen mukana tulleelta levykkeeltä koneellesi. On ihan helppokäyttöinen, itselläni on sama, vaikkakin kortti on eri tyyppiä oleva Hauppaugen kortti.
Enpähän tuota ollut huomannut.Nyt toimii hyvin ja on ihan helpon oloinen ohjelma. Kiitos.
Semmoista vielä että kun TV kuva on hyvä ,se tulee kaapelista, niin äänitys on kuitenkin vähän suhmurainen. Kuinka hyväksi sen pakkauksen saa säädettyä mulla nyt muistaakseni jotain 180Kt/s. Saakohan sitä paremmaksi vai onko se maksimi?
En nyt tarkkaan muista, kun en oo omalla koneellani, mutta WinTV:llä on muistaakseni siellä preferences-valikossa kuvan laadulle valikot. Mulla on valittuna DVD standard play ja sillä tulee ainakin tosi hyvää kuvaa. Kolmen minuutin pätkä on noin 150 megan kokoluokkaa. Siitä kun polttaa DVD-levylle, niin laatu on aivan riitävän hyvää.
Preferences-valikosta on mulla valittuna DVD standard play ja sillä tulee ainakin tosi hyvää kuvaa myös äänitykseen. Tuollainen kolmen minuutin pätkä on noin 150 megaa. Siitä oon polttanut DVD-levylle. Jos tekee video-CD:n tai svideo-CD:n, niin laatu kannattaa ottaa valikosta sen mukaan, vain vähän siitä lopullisesta parempi.
Kokeilemalla löydät parhaan laadun.