Mielipiteitä kaivataan. Oon 19 vuotias tyttönen ja pahasti ihastunut 15 vuotiaaseen poikaan. En tiedä mitä tehdä. Nolottaa,hävettää, itkettää... Tunne taitaa olla molemmin puolista.
Poika on joko kehittynyt tai minä jälkeenjäänyt, mutta tullaan todella hyvin juttuun. uskallanko viedä juttua eteenpäin vai annanko olla?
Poika on joko kehittynyt tai minä jälkeenjäänyt, mutta tullaan todella hyvin juttuun. uskallanko viedä juttua eteenpäin vai annanko olla?
Vastaukset 9
Vanhimmat
enemmänhän tuo pojasta voi tuntua nololta.
Nololta? Ai että vanhempi kiinnostuu? vai missä mielessä?
Tarkoitin että useimminhan poika/mies on vanhempi. Itse olen 19 poika ja ainakin (nyt) tuntuisi nololta olla 4 vuotta vanhemman kanssa.
Ehkä voisit odottaa muutaman vuoden, kun poika on noin nuori, mutta muuten ikäero ei ole mikään este, eikä hidaste edes noin päin kun tyttö on vanhempi. Puhun kokemuksesta! Ihmisestä se on kiinni eikä numeroista!
Kiitos kannustuksesta! OIkeesti. Ton halusinki kuulla.Kaverit kyllä yrittää vakuutella, mutta... se on niin paljon parempi kuulla ulkopuoliselta...
Ei se ikään kato keneen on ihastunut!
eipä se kato seurustelu ikään. se on pääasia että on ilonen ja onnellinen. Ja rakastatta toisianne.
Jos tuntuu että siltä haluat tutusuta siihen jätkään niin anna palaa vaan. :))
Ikä on vain numeroita.
Juu, ei meinaa ikäero mitään, kumpaankaan suuntaan. Jos te tosiaan ihailette toisianne, niin mitä vielä mietit? Kimppuun vaan;) Viime kesänä ite (olen naispuolinen) heilastelin kundin kaa joka oli 18 ja minä 23, eikä yhtään kaduttanu sillon, eikä nytkään, vaikka heilastelu syksyllä loppukin. Eihän se muille kuulu pätkääkään, paljonko teillä ikäeroo on, pääasia täälä elämässä kuitenkin on yritys elää onnellisena=)
ite oon nyt vähän aikaa seurustellu 2,5 v nuoremman kanssa, oon itse siis koht 18. poika on ihana ja hyvin menee. neljä vuotta on kyllä jo aika paljon, mutta jos tuutte hyvin juttuu eikä se poika tunnu liian lapselliselta, niin ei muuta ku onnea teille! sitä paitsi kesä on melkeen jo tullu ja silloin kaikki on jotenki "enemmän sallittua".. :)
Hollywoodissa naiset menevät naimisiin jopa 30vuotta nuorempien kanssa, siinä ei paljon 4vuotta näy missään! Ei se ole heille mikään este tai enemmän oikeutettua kuin meille! Jos molemmat ovat samalla aaltopituudella ja kemiat pelaa ni mikään ei estä! Parempi ottaa kun jättää! Eikä sitä mitään voitakkaan jossei koita!