Hei,
Onko kokemusta Marsa Alam / Port Ghalib alueella käynnistä? Mitä muuta suosittelette tällä alueella tehtäväksi snorklailun lisäksi?
Terveisin
Marsa Alamiin matkaava
Marsa Alam / Port Ghallib?
5
1197
Vastaukset 5
- 8+17
Snorklailun lisäksi voi sukellella tai nauttia aurongosta. Siinäpä se tekeminen tuolla sitten onkin.
- Muutakin tekemistä l
Ota taksi ja käy sillä Luxorissa, siinä tulee hieman vaihtelua uimiseen. Kannattaa myös tehdä paikalliskierros taksilla tutustuen ympäristöön ja miksette kävisi kansallispuistossakin.
- reissutar
Muutakin tekemistä l kirjoitti:
Ota taksi ja käy sillä Luxorissa, siinä tulee hieman vaihtelua uimiseen. Kannattaa myös tehdä paikalliskierros taksilla tutustuen ympäristöön ja miksette kävisi kansallispuistossakin.
Moi. Onko sulla omaa kokemusta taksien hinnoittelusta Luxoriin? Maanataina olis lähtö ja poika haluais ehdottomasti käydä Kuninkaiden laaksossa, joten taksiin varmaan turvaudutaan.
- Monta matkaa jo
reissutar kirjoitti:
Moi. Onko sulla omaa kokemusta taksien hinnoittelusta Luxoriin? Maanataina olis lähtö ja poika haluais ehdottomasti käydä Kuninkaiden laaksossa, joten taksiin varmaan turvaudutaan.
n 100km pohjoiseen on Luxor ja taas Edfu'sta etelään päin n 100km Assuaniin ja kuuluisalle Assuanin padolle.
En tiedä taxien hinnoittelua, mutta haluavat varmasti kuljettaa edestakaisen matkan. Kannattaisi kysellä, jos muitakin halukkaita lähtemään samaan kuljetukseen?
- Monta matkaa jo
"Marsa Alam is a small but important city.
It is located 130km South of El Quseir and 270 km south of Hurghada."
Tässä linkki Marsa Alam -kaupungin tietoihin englanniksi:
http://redseapages.com/p3/index.php/marsa-alam-mainmenu-85
-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1911694
- 861443
- 1041068
Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..17995- 48939
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su44878Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.133701Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83676Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30661Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23617