eli mulla on 7v leikattu kolli joka on jonkun aikaa tehnyt sellasta et ja vain ton yhen lelun kans et kulkee se suussa ja maukuu ihan hulluna??? ihimetyttää miks?? ku mulla oli aiemmin leikattu narttu joka teki samaa ja sit se hoitikin sitä leluaan et luultavasti piti vähän pentunaan sitä mut toi kolli naurattaa ja ihimetyttää toi sen käyttäytyminen?!?!?!=)) ihana höpsö!!!!
LEIKATTU KOLLI HUUTAA LELU SUUSSA.....????
kissafani01
55994
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Meilläkin on leikattu tyttökissa, joka kulkee hanska suussaan ja maukuu... Joka päivä se käy etsimässä hanskan mun laukusta, että saisi kantaa sitä suussaan. Yleensä se vielä tuo sen mulle viereen, että mun pitäisi heittää sitä sille, jotta voi noutaa niinkuin koirat tekee. Kokeile sinäkin heittää sille lelua, ehkä sekin haluaa noutaa sen... Tosin, kyllä mullekkin tuli mieleen, että liittyiskö toi tavaroiden kantaminen ja maukuminen jotenkin pentuihin, tai siihen ettei niitä ole? :)
Voi nenu, sun kisus tuo sulle ylpeenä näytille saaliinsa ja sä heität sen menemään!!! Seuraavan kerran kehu kissaasi kunnon Saalistajaksi niin tulee sillekkin hyvä mieli.
Siinä vaiheessa kun kissa hautaa tappamansa oikeat hiiret ja pikkuelukat sun tyynyn alle jossa ne mukavasti muhii, niin sitten voit kyllä heittää ne ja hyvin kauas. Noita ylläreitä mies on kaivanu tyynyn alta ihan tarpeeksi eikä ole ollut ilonen saalista :-)
kissa-herrasi on ollut saalistamassa ja ilmoittaa sulle saaneensa kunnon saaliin :-) meidän neiti on suuri saalistajatar joka pitkän jahdin jälkeen onnistuttuaan nujertamaan leluhiiren, mouruamalla kertoo sen kaikille - yleensä klo 23 jälkeen... yösaalistaja kun on.
Ihan kun meidän leikattu kolli 8-v. joka kuskaa suussa keltasta teletappia ja huutaa samalla. Lopuksi tuo laskee sen lattialle ja istuupäälle ja tamppaa sitä takatassuilla. :)
heittäny lelua ja alpo kyllä hakee sen,aina sillon kun siltä tuntuu!=)) ja oli mulla narttu kissakin joka teki sammaa mut se myös poloki sitä lelua,sellanen willanen kudottu pötkylä ja jos laitoin sen yöx piiloon et saan nukkua niin willa sukkakin meni pahemman puutteessa!!=))) on ne sit niin ihania höpönassuja nuo kissat!!!! maailman ihainimpia eläimiä owat!!!=))