Jatkuvasti joutuu asioimaan Oulun tai Kajaanin Motonetissa. Miksei ko. firma perusta liikettä Kajaaniin joka on maakunnan pääpaikka?
Motonet on tosi hyvä kauppa ja varsinkin Oulussa on laajat valikoimat edullishintaisia tavaroita. Öljyt, suodattimet, autojen varaosat, kalastus-, urheilu, metsästys- ja taloustavaratkin saa monta euroa halvemmalla.
Motonet on tosi hyvä kauppa ja varsinkin Oulussa on laajat valikoimat edullishintaisia tavaroita. Öljyt, suodattimet, autojen varaosat, kalastus-, urheilu, metsästys- ja taloustavaratkin saa monta euroa halvemmalla.
Vastaukset 20
Vanhimmat
meinaat?
...........tai Kajaanin Motonetissa.......
Ensin asioit ko. liikkeessä, Kajaanissa, ja sitten haikailet liikettä Kajaaniin.
Suodattimet puoleen hintaan
Juupa juu saahan sen suodattimen myydä vaikka 1 eurolla jos ei sillä mitään tee.Samoin laakerit on täyttä paskaa,kiitos ei mitään moto netistä
perusta ite se liike äläk vingu, iso mies.
Motonet ei ole mikään halpis kauppa. Se on laadukkaampaa tavaraa myyvä kuin autotarvikeliikkeet. Minusta siellä on kuitenkin edullisemmat hinnat kuin Biltemassa.
Puuilo eli Ilmato poies ja Maxi-kodintukku kyllä välttävät. Niistä löytyy tilpehööriä joka tarpeeseen.
Elikkäs kyseisillä yrityksillä on samat omistajat, ei ole mieltä kilpailla konsernin sisällä, yksi Yritys/Kaupunki .
http://www.bromangroup.fi/
on monessa muussakin kaupungissa AD varaosalta vaan saat saman osan kalliimmalla.
Kajaani on kannattamaton paikka saman omistajan firmalle
Se vaan kun kaikkia osia ei saa AD-varaosasta, ei edes tilaamalla kun ei valikoima tunne semmoisia osia, mitä Motonetistä löytyisi lähes joka kaupungista ihan hyllystä (nettisivuilta näkee varastotilanteen).
Ostin koiranluut motonetista, maksoi 20e/kpl, kuulemma alkuperäisiä vastaavat. Kestivät 3kk ja 2000km ja sen jälkeen runkokumit hajosivat atomeiksi! Menin ja ostin wetteriltä alkuperäiset, maksoi 20e/2kpl!! Ja on kestäneet. Reklamoin motonettiä kumeista, vastaus oli aivan tyhjän päiväistä paskaa. Viimeiset ko puljusta ostetut osat.
Minäkin lankesin halpaan, ostin Volvoon iskareiden yläpään laakerit. Paskan möivät. Varmaan ihan hyviä on motonetin osat tojotiin ja viiatteihin.
Samoja osia kuin missä tahansa liikkeessä, kannattaa sanoa että haluaa jonkin tietyn valmistajan osan. Saatavissa myös alkuperäisiä osia joista vaan viilattu pois merkinnät....
Mutta ulkomailta tilaamalla saa kaikkein halvimmalla...
Eikä ajaa sotoja kilometrejä rojua ostamaan.
Biltema ja Motonet ovat OK, mutta kajaanilaisten ulottumattomissa. Naiset itkee Gina Tricotin perään ja kaikki haluais Stockmanin mutta tällä vuosituhannella se ei tänne persaukisten kaupunkiin tule. Pitäs olla ostovoimaa ja kun ei oo ei tuu.
halvan siihen? Se lakuhan maksaa niin paljon ettei moni uskokkaan.
Ostovoimaa, siis varallisuutta? Kainuussa keskiansiot ovat 2504€ /kk, pohjoispohjanmaalla 2582€ (vuoden 09 tilasto) Eli 78 euron ero ei vielä tee Oululaisista paljon rikkaampia. Se että juuri sinulla ei ole varaa, ei tarkoita sitä etteikö muilla olisi.
Ennemminkin syy on volyymissä, harva ketju osaa valitettavasti laskea esimerkiksi venäläisten ostovolyymin Kainuun eduksi.
Ei tartte MITTÄÄ liikkeitä tänne ennää! Sekasinhan tässä mennee kun tuo liike myy sitä tätä ja tuota ja toinen tätä näitä ja noita! Paras ku ois vaan yks tuttu liike eikä mittään muuta! SAATANA!
kun saisitte edes mäkkärin saati Motonettia. Bilteman voitte myös unohtaa kun teillä on se Ilmatpihalle vai mikä se on?
Mutta vähään on tyytyminen kun nälkämaalla asuu...ja olihan teille se Suomi-sänky vai mikä se oli....tehdas meni nurin kun loppui Pekkarisella rahat vai oliko ne taulut?
Motonetinkin tulemisesta Kajaaniin on soudettu ja huovattu jo varmaan viis vuotta...
Ilmeisesti ostavat asiakkaat ovat vähenemään päin niin ei monikaan kauppa tänne liikettään perusta?
Tuleehan tänne toinen paskanmyyjä: Erätukku!